تست تعارضات زناشویی

قیمت تفسیر و بررسی تست 50 هزار تومان

تست تعارضات زناشویی

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مرحله 1 از 2

یکی از مسائل مهم و رایج که خیلی از افراد با آن مواجه می‌شود. دلایل مختلفی که ناشی از ارزش، انتظارات، ارتباطات و… .مواجهه با این تعارضات می‌تواند برای هردونفر در ارتباط دشوار است، این ابزار هفت جنبه یا هفت بعد از تعارضات زناشویی را اندازه می‌گیرد که عبارتند از: کاهش رابطه جنسی، کاهش همکاری، افزایش واکنش‌‌های هیجانی، افزایش جلب حمایت فرزند، افزایش رابطه فردی با خویشاوندان، کاهش روابط خانوادگی با خویشاوندان همسر و دوستان، جدا کردن امور مالی از یکدیگر.

تعارض زناشویی شامل تهدیدها و سوء استفاده کلامی تا اعمال خشونت فیزیکی است.سخت‌ترین نشانه‌های افزایش تعارض با رخ دادن مسائلی همچو طعنه زدن، کنایه زدن، دوری از یکدیگر و… از این نوع مسائل است.

 

تست تعارضات زناشویی

آزمون سنجش تعارضات زناشویی

گاه زوجین در زندگی مشترک خود با چالش‌هایی روبرو میشوند که  بخاطر تفاوت فرهنگی بین دو خانواده امکان این را دارد که دچار اختلافات نظر و تعارضات شوند.

زوجینی که دارای آگاهی بیشتری باشند و از همدیگر شناخت کاملی داشته باشند، میزان تنش و تعارضات آن‌ها کمتر از دیگر زوجین است و خودشان سعی می‌کنند با همکاری و گفت‌و‌گو این مشکلات را حل فسخ کنند. پس گفتگو و اندیشه در مورد مشکلات به وجود آمده و تصمیم گیری برای حله آن میتواند که بهبود رابطه بسیار کمک کند.

از مواردی که میتوانیم اشاره کنیم، کاهش همکاری و عدم مسئولیت پذیری بین زوجین است؛ تعامل بخش مهم یک زندگی است که با تقسیم وظایف و مسئولیت پذیری می‌توان کارها را سریعتر و بهتر انجام داد و صمیمیت بیشتر را در رابطه به وجود آورد تا آسیب و لطمه کمتری به زندگی و خانواده برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *