تست انتظار از ازدواج

شما هم دغدغه‌ی ازدواج دارید؟ یا ازدواج کرده‌اید و انتظاراتی که از ازدواج داشته‌اید مطابق با معیارهای قبل ازدواج شما نیست؟ یا می‌خواهید بدانید که انتطارتان واقع‌بینانه است یا خیر؟ پرسشنامه 40 سوالی زیر به شما کمک می‌کند که یک سنجش اولیه از خود داشته باشید. پس اگر مشتاق هستید خودتان را بسنجید با زدن تست انتظار از ازدواج خودتان را محک بزنید. 

قیمت تفسیر و بررسی تست 50 هزار تومان

تست انتظار از ازدواج

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

انتظار از ازدواج چیست؟

انتظار از ازدواج یک مولفه مهم در علم روان‌شناسی است. جالب است بدانید که انتظارات مردان و زنان از ازدواج متفاوت است. البته یک سری انتظارات رایج بین دختران و پسران قبل از ازدواج مشترک است، از جمله می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد:

  •  انتظار داشتن یک رابطه حمایتی، احساسی و جنسی
  • تلاش برای پیشرفت یکدیگر
  • همدلی در رابطه
  • احترام به حریم خصوصی
  • هماهنگ بودن در تربیت فرزندان
  • داشتن استقلال روحی 
  • قابل اعتماد و اتکاء بودن برای هم

پرسشنامه تست انتظار از ازدواج

در تست انتظار از ازدواج سعی شده سوالاتی مطرح شود که میزان انتظارات شما را بسنجد. در پرسشنامه بالا سعی شده مسائل مهم در ازدواج از جمله: بلوغ اجتماعی، بلوغ عاطفی، بلوغ شخصیتی، بلوغ معنوی و بلوغ جنسی بررسی شود. هر چه میزان واقع‌بینی شما در ازدواج بیشتر باشد میزان رضایت شما در رابطه بالاتر می‌رود. 

آیا انتظارات من از ازدواج واقع بینانه است؟

شاید شما هم متوجه شده باشید که برخی از دختر و پسران ممکن است انتظارات واقع بینانه‌ای از ازدواج نداشته باشند. هر چقدر این آگاهی و انتظار قبل از ازدواج بیشتر شود چالش‌های بعد از ازدواج کمتر خواهد شد. تست انتظار قبل از ازدواج و مشاوره گرفتن قبل از ازدواج و مشورت گرفتن از کسانی که تجربیات بیشتری دارند، کمک شایانی به شما خواهد کرد. 

می‎‌توان گفت که هدف از ازدواج لزوما داشتن دائما لحظات خوش و آرام‌بخش نیست. بخش عمده‌ی ازدواج به دلیل رشد و بلوغ شخصیتی افراد است. پس مهم است که زمانی تصمیم به انجام این کار دارید آمادگی خود را برای رشد دادن ابعاد شخصیتی داشته باشید و پذیرا باشید.

مشاوره قبل از ازدواج

تست انتظار از ازدواج

امروزه با پیشرفت‌های که بشر داشته مسائل تخصصی‌تر از قبل دنبال می‌شود. قبل از انجام بسیاری از کارها بهتر است با متخصص آن حوزه مشورت کنید. یکی از تصمیمات مهم زندگی هر فردی بحث ازدواج است. شما چه به عنوان پسر یا دختر قبل از هر چیز بهتر است اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های شخصیتی خود و فرد مورد نظرتان داشته باشید و بعد به سمت اقدامات عملی‌تر قدم بردارید. 

اگر می‌خواهید زیربنای زندگی مشترک‌تان را محکم‌تر بردارید حتما بعد از زدن تست انتظار از ازدواج به مشاوره مراجعه کنید. شما با گرفتن مشاوره ازدواج می‌توانید با اطمینان بیشتری تصمیم‌گیری کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *