تست عزت نفس اسمیت

قیمت تفسیر و بررسی تست 50 هزار تومان

تست عزت نفس اسمیت

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

آزمون عزت نفس می‌تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از خود وضعیت عواطفی خود پیدا کند، یعنی کمک می‌کند تا حس ارزشمند بودن یا قدرتمند بودن را به دست آورید.

افراد با عزت نفس بالا عیب خود را پذیرفته و آن را بهبود می‌بخشند آن را نادیده نمی‌گیرند یا آن را بسیار بزرگ نکرده تا خود را عذاب دهند، چرا که یکی از ویژگی افراد موفق عزت نفس است، زیرا به خود مطمئن هستند برای انجام کاری ولی انتقاد پذیر و برای مرحله بعدی قدم می‌گذارند. 

آزمون عزت نفس اسمیت

عزت نفس اصولا شامل:

  1. عزت نفس عمومی
  2. عزت نفس اجتماعی
  3. عزت نفس خانوادگی
  4. عزت نفس تحصیلی/شغلی

SEI یک حالت درونی در استان است که برای ارزیابی‌های خودش می‌باشد، عرت نفس همان باوری است که فرد در مورد ارزش خود دارد که به معنای کلی آن احساس ارزشمند درونی هر فرد است.

کمبود عزت نفس نمی‌توانند باعث بروز مشکلات روانی و ذهنی شود و مشکلات رفتاری در استان به وجود می‌آورد.

عزت نفس می‌توانند در مقابل مواجه با شکست‌ها، شادمانی در زندگی و خوش رفتاری کارساز باشد.

تست عزت نفس آنلاین:

این آزمون شامل 58 ماده است که واکنش‌های فرد را توصیف کرده و با پاسخ بله یا خیر اطلاعات خود را ثبت خواهد کرد. در این تست میزان احساس ارزشمندی و عزت نفس فرد زیر نظر است و نمرات دریافت شده تصویر مثبتی را از فرد به خودش نشان خواهد داد

دلایل عزت نفس پایین:

بیشتر این دلایل ریشه در کودکی دارد که باعث چنین اتفاقاتی می‌شود.

از این نوع دلایل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کتک زدن کودک: این اتفاق باعث می‌شود تا کودک از خود متنفر شده و نامید به زندگی نکاه کند، از آنجا احساس بدی در خود به خودش و اطرافیانش دارد پس در همان کودکی افسرده و گوشه‌گیر می‌شود.
  • مسخره شدن توسط بزرگ تر ها و همسالان: زمانی که کودک توسط همسالانش یا افراد بزرگتر از خودش مسخره می‌شود حس پوچی و کوچکی می‌‌کند و این باعث می‌شود اعتماد به نفس خود را از دست داده و خود را در افسردگی غرق نماید.

این ها نمونه هایی از مشکلات ریشه در کودکی است، بهتر است با بهبود وضعیت کودکانمان از آن جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *