تست MBTI

قیمت تفسیر و بررسی تست 50 هزار تومان

تست MBTI

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

MBTI تست

تا حالا برایتان پیش آمده که بین انجام دادن یا ندادن کاری تردید داشته باشید؟ اگر شما هم تمایل دارید تا در کارهایتان اولویت خود را بدانید و دیگر بین انجام دادن یا ندادن کاری دچار تردید نشوید، به شما پیشنهاد می‌دهیم که تست شخصیت شناسی MBTI را انجام دهید تا با ویژگی‌های شخصیتی خود بیشتر آشنا شوید.

تست شخصیت شناسی یا MBTI چیست؟

تست شخصیت شناسی MBTI یا تست روانشناسی استعداد، یک تست روان شناسی است که طبق نظریه یونگ و توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز طراحی شده است. این تست به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و اولویت‌های زندگی خود را بهتر شناسایی کنید. اگر با تیپ شخصیتی خود آشنایی کامل داشته باشید می‌توانید در بسیاری از مواقع تصمیمات بهتری را بگیرید.

کاربردهای تست روانشناسی استعداد

همانطور که اشاره کردیم این تست شخصیت شناسی معروف کابردهای زیادی دارد. با آگاهی تیپ شخصیتی خود می‌توانید در مسائل زیر تصمیمات بهتری بگیرید. 

4 معیار اصلی تست MBTI

در این تست شما با 4 معیار شخصیت شناسی اصلی آشنا خواهید شد. این معیارها عبارتند از:

درونگرایی (I) یا برونگرایی (E)
افراد درونگرا انرژی خود را از درون به دست می‌آورند تنهایی را بیشتر ترجیح می‌دهند و افراد برونگرا انرژی خود را از محیط بیرون به دست می‌آورند و ترجیحشان این است که اکثر اوقات در جمع باشند.

حسی (S) یا شهودی (N)
افراد حسی به واقعیت‌ها توجه ویژه‌ای دارند و معمولا این افراد عاشق تجربه کردن می‌باشند. افراد شهودی اکثر اوقات به الگوها و تصورات توجه می‌کنند.

احساسی (F) یا منطقی (T)
افراد احساسی در هنگام تصمیم گیری دیگران و احساسات آن‌ها را در نظر می‌گیرند اما افراد منطقی معمولا با توجه به داده‌ها و واقعیت‌ها تصمیم گیری می‌کنند.

ادراکی (P) یا  قضاوتی (J)
افراد دارای تیپ شخصیتی قضاوتی تصمیمات محکمی می‌گیرند و داشتن ساختار و چارچوب برای آن‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد. اما افراد ادراکی انعطاف پذیری و سازگاری بیشتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *