تست استعدادیابی هالند

قیمت تفسیر و بررسی تست 50 هزار تومان

تست هالند

مرحله 1 از 2

وضعیت تأهل(ضروری)

آزمون استعدادیابی هالند

از دغدغه‌های اساسی هر فردی انتخاب یک شغل در زندگی برای امرار معاش می‌باشد. و بدیهی است که برای انتخاب و انجام یک شغل نیاز به آموزش و تحصیل در آن زمینه دارد.

پیش‌نیاز آموزش و انتخاب شغل، شناخت علایق، استعدادها و توانایی‌های خود است تا فرد در زمینه‌ای تحصیل و کسب مهارت کند که علاقه و استعداد دارد تا بتواند در زندگی شغلی خود موفق باشد.

تست استعدادیابی هالند می‌تواند به افراد کمک کند که در زمینه شغل مورد علاقه خود فعالیت کنند و به سازمان‌ها کمک کند که فرد مورد نظر برای شغل خاص را شناسایی کنند.

این آزمون، دارای ۲۲۸ انتخاب در مورد مهارت ، توانایی ، علاقه و شغل می‌باشد.

شش صفحه اول در خصوص فعالیت‌هایی که مایل و علاقمند به انجام آنها هستید می‌باشد. شش صفحه دوم در خصوص فعالیت‌هایی که تاکنون تجربه کرده‌اید و قادر به انجام آنها می‌باشید است.

شش صفحه سوم به بررسی احساسات و نگرش‌های شما در خصوص مشاغل مختلف می‌پردازد. دو صفحه نهایی که گزینه‌هایی برای امتیازدهی می‌باشند در خصوص مهارت‌ها و توانایی‌های شما در مقایسه با همسالانتان درجه‌بندی ارائه می‌کند.

کد هالند RIASEC بیانگر ۶ تیپ شخصیت «واقع‌گرا، محقق، هنرمند، اجتماعی، متهور، قراردادی» می‌باشد که کد برای هر فرد از کنار هم قرار گرفتن در نهایت ۳ حرف مثل (RSE) به معنای شخصیت شغلی فردی (واقع‌بین، اجتماعی، متهوز ) خواهد بود.

انجام آزمون به حدود 20 دقیقه زمان نیاز دارد. اکنون آزمون را در آرامش آغاز کنید.

تست استعدادیابی هالند چیست؟

تست هالند که به تست رغبت سنج یا کد هالند نیز شناخته می‌شود، شامل سوال‌هایی است که در زمان انتخاب رشته تحصیلی و انتخاب شغل شما بسیار مفید خواهد بود. بعد از انجام آزمون استعدادیابی هالند یا رغبت سنج، شما تیپ شغلی خود را خواهید فهمید و در انتخاب شغل آگاهانه تصمیم می‌گیرید و در آینده از شغل خود لذت خواهید برد.

آزمون استعدادیابی هالند برای چه کسانی مناسب است؟

این آزمون برای 3 گروه افراد کنکوری‌ها، افرادی که به دنبال انتخاب شغل هستند و گروه سنی 15 سال مناسب است. در ادامه کاربرد این تست را برای هرگروه شرح می‌دهیم.

تست هالند برای کنکوری‌ها

اکثر دانش آموزان در زمان کنکور و انتخاب رشته دانشگاهی به دلیل استرس بالایی که دارند، از علایق و استعدادهای خود غافل می‌شوند. اما با انجام تست هالند می‌توانند استعدادهای خود را دوباره کشف کنند و تصمیم بهتری در انتخاب رشته بگیرند.

تست هالند برای انتخاب رشته

دانش آموزان بعد از پایه نهم باید از بین رشته‌های تحصیلی یکی را انتخاب کنند و تصمیمی سرنوشت ساز بگیرند. البته در این مسیر آموزش و پرورش با ابزار‌های علمی و شناختی تا حدی به هدایت تحصیلی دانش آموزان کمک می‌کند. با انجام تست هالند دانش آموز می‌تواند استعداد خود را کشف کند و با آگاهی بیشتری رشته تحصیلی خود را انتخاب کند. 

تست هالند برای انتخاب شغل

بسیاری از افراد یا از شغل خود راضی نیستند و یا بعد از فارغ التحصیلی دانشگاه نمی‌دانند که چه شغلی برای آن‌ها مناسب است. اگر شما هم جزء این افراد هستید می‌توانید با انجام آزمون استعدادیابی هالند، از استعدادهای خود آگاه شوید و به سراغ شغل مناسب شخصیتتان بروید و در آن موفق شوید. 

16 دیدگاه در “تست استعداد یابی هالند

 1. محمدعلی گفت:

  سلام. تست هالند دقیقا به چه دردی میخوره ؟ مناسب چه کسانی هست ؟

  1. حانیه پایداری گفت:

   سلام. این آزمون برای 3 گروه افراد کنکوری‌ها، افرادی که به دنبال انتخاب شغل هستند و گروه سنی 15 سال مناسب است

 2. حامد گفت:

  سلام. پسر من 15 سالشه و بیکاره اگر این تست رو انجام بده میتونه در زمینه شغلی کمکش کنه ؟

  1. حانیه پایداری گفت:

   سلام بله حتما. این تست اول از همه به فرزندتان کمک میکند رشته مناسب تحصیلی و در کنار آن شغل مناسب خود را پیدا کند

 3. نازنین بیانی گفت:

  سلام. من تست هالند رو چند سایت دیگه هم قیمت کردم. این مرکز از همه مراکز قیمت مناسبتر داره. من تست رو انجام دادم و خدمات خوبی هم دریافت کردم پیشنهاد میکنم حتما از این تست اسفاده کنید

 4. پویان گفت:

  سلام. آزمون هالند به من کمک کرد تا بتونم رشته ای مناسب به شخصیت خودم رو انتخاب کنم و از این نظر خیلی خوشحالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *