تست افسردگی Beck

تست افسردگی بک

بسیاری از ما روزانه مشکلات زیادی را تجربه می‌کنیم و گاهی اوقات احساس افسردگی داریم. در صورتی که شاید فقط احساس آن را داریم یا فقط یک نشانه افسردگی را داریم. اگر قصد دارید تا دقیقا متوجه شوید که دچار افسردگی شده‌اید یا خیر تست افسردگی بک را به صورت رایگان انجام دهید. بعد از انجام تست با دیدن تفسیر آن تا حدودی متوجه خواهید شد که دچار افسردگی هستید یا خیر. اگر نتیجه تست این بود که شما فردی افسرده هستید، حتما فرم مشاوره را پر کنید تا با درمانگران ما در ارتباط باشید.

تست افسردگی بک چیست؟

پرسشنامه 21 سوالی بک، یک تست سوالی پرکاربرد روانشناختی برای تشخیص میزان افسردگی فرد طراحی شده است و شما با انجام این آزمون می‌توانید از شدت افسردگی خود آگاه شوید. معمولا سوالات تست افسردگی بر پایه موارد زیر می‌باشند.

نحوه اندازه گیری تست افسردگی بک

بعد از انجام این تست به شما یک عدد بین صفر تا 63 نشان داده می‌شود که در ادامه خواهید فهمید که هر بازه عددی نشان دهنده از چه میزان افسردگی دارد.

کاربرد تست افسردگی بک

این تست برای افراد بالای 13 سال طراحی شده است. در این تست مواردی مثل نا امیدی، تحریک پذیری، کاهش وزن، اضطراب و افسردگی و … بررسی می‌شود. افراد باید در پرسشنامه افسردگی بک جواب‌های سوالات آزمون را بر اساس دو هفته اخیر پاسخ دهند .همچنین این تست به خودشناسی فرد نیز کمک می‌کند.