هرچی پول بدی آش میخوری! این جمله را بارها و بارها در طول زندگیمان شنیده‌ایم. اما آیا در اصل این جمله در همه جا معنا و کاربرد دارد؟ خیر! اینکه ما هرچقدر هزینه کنیم، اما درست و اصولی برای هدف خودمون برنامه ریزی و پلن مناسب نریزیم، در واقع هیچ کاری نکرده‌ایم! کمپین تبلیغاتی در واقع برای همین ایجاد می‌شود.

کمپین تبلیغاتی

تعریف کمپین تبلیغاتی به طور کلی، به مجموعه تبلیغات و راهکار هایی گفته می‌شود که در راستای رسیدن به هدفِ تعیین شده است. پشت یک کمپین تبلیغاتی موفق، یک یا چند نفر با ذهن خلاق و متفکر وجود دارد که با بررسی نقشه مسیر برای رسیدن به هدف مد نظر، بهترین راه‌ها را برای ایجاد کمپین تبلیغاتی انتخاب می‌کنند.

هدف اصلی کمپین تبلیغاتی

هدف کلی کمپین تبلیغاتی، رشد و توسعه برند خود می‌باشد و طبیعتا هرچه برند شما بیشتر دیده شود، در نهایت باعث افزایش درآمد شما می‌شود.

اما برخی دیگر از اهداف کمپین تبلیغاتی موفق عبارت‌اند از:

انواع کمپین های تبلیغاتی

1-کمپین آگاهی از برند: کمپین‌های تبلیغاتی آگاهی از برند تنها یک هدف دارند و به معرفی کسب‌و‌کار شما می پردازند.

2-کمپین تغییر نام تجاری: کمپین‌های تغییر نام تجاری برای شرکت‌هایی به‌کار می‌رود که قصد دارند مشتری را از محصول، برند یا یک خدمت جدید آگاه کنند.

کمپین تبلیغاتی موفق در ایران

3-کمپین تبلیغات موتور های جستجو: این نوع پکیج، تبلیغاتی هستند که در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شوند. که برای این تبلیغات، به ازای هر کلیک هزینه دریافت می‌شود.
یکی از روش های متداول این نوع کمپین تبلیغاتی، گوگل ادوردز می‌باشد که به ازای هر کلیک مبلغی را پرداخت می‌کنید.

4-کمپین تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی: کمپین تبلیغات رسانه‌های اجتماعی همان‌طور که از نام آن مشخص است، تبلیغ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می باشد.

5-کمپین تبلیغات ایمیلی: کمپین‌های تبلیغات ایمیلی یکی از پرکاربردترین ابزارها در تبلیغات است. در این نوع کمپین شرکت ها تبلیغات خود را از طریق ایمیل برای کاربران هدف و مشتریان خود ارسال می‌کنند.

6-کمپین روابط عمومی: کمپین‌های روابط عمومی جهت معرفی یک محصول یا یک رویداد راه‌اندازی می شوند. این روش به این صورت است که پیام شرکت از طریق رسانه‌های پربازدیدی چون تلویزیون، رادیو و.. به سایر افراد انتقال پیدا می‌کند.

کمپین تبلیغاتی

7-کمپین راه اندازی محصول: کمپین‌های راه‌اندازی محصول، یک دسته از افراد را هدف قرار می‌دهند و با پیدا کردن یک نیاز در این افراد و رفع آن نیاز از طریق خرید محصول، توجه آن‌ها را جلب  می‌کنند.

8-پکیج سئو: کمپین‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو با بهینه کردن کلمات کلیدی، عناوین و محتوا می‌تواند باعث شود که تبلیغات شما در یک وب‌سایت در رتبه اول قرار گیرد و بازدهی بالایی داشته باشد.

9-کمپین تبلیغات شریک: کمپین‌های تبلیغاتی شریک بین دو شرکت غیر رقیب انجام می‌شود؛ به این صورت که شرکت ها با هم همکاری نموده و محصولات خود را برای یک بازار هدف مشترک تبلیغ می‌کنند.

10-کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ: در کمپین‌های تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ به‌جای اینکه مشتریان محصولات شما را به اطرافیان معرفی کنند از یک اینفلوئنسر در رسانه‌ها به‌عنوان رابط استفاده می‌شود و محصولات شرکت ها را به دیگران معرفی می‌کنند.

 

برای دریافت مشاوره در خصوص کمپین‌های تبلیغاتی لطفا روی دریافت مشاوره کلیک کرده، کارشناسان ما در مجموعه ساپتک ایرانیان آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند

 

11-کمپین تبلیغات ویدئویی: کمپین‌های تبلیغاتی ویدئویی ابزار قوی تبلیغاتی هستند. این تبلیغات ویدئویی  در محیط‌هایی مانند یوتیوب یا آپارات و.. انجام می‌شود.

مراحل راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی

برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی با پیام و هدف مشترک مراحل زیر را دنبال کنید:

بودجه و هدف خود را تعیین کنید

اهداف تبلیغاتی خود را طوری تعیین کنید که قابل اندازه گیری، مشخص، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان باشد و در آغاز کار تبلیغاتی، بودجه کمپین خود را تنظیم کنید تا بتوانید به فعالیت های تبلیغاتی مختلف اختصاص دهید.

مخاطبان خود را شناسایی کنید

در این مرحله باید مخاطبان هدف خود را مشخص کنید و آن‌ها را بر اساس نیازها، روانشناسی رفتار و جمعیت شناسی تقسیم کنید و بر اساس این بخش بندی کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کنید.

پیامی مناسب داشته باشید

درمورد موضوعاتی که مخاطبان شما تحقیق می کنند پیامی منحصر به فرد و خلاقانه طراحی کنید و پیام شما باید نمایانگر ارزش برند‌تان باشد. با ایجاد یک پیام جذاب مخاطبان را ترغیب کنید که به پیام شما فکر کنند و به دیگران نیز معرفی کنند.

درمورد رقبا تحقیق کنید

در این مرحله شما بایستی عملکرد و استراتژی های تبلیغاتی رقبایتان را تجزیه و تحلیل کنید تا به بهترین نحو با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید. با بررسی محصولات، قیمت‌ها، استراتژی‌های بازاریابی، نقاط قوت و ضعف، سهم بازار، مشتریان هدف و برندینگ رقبا بهترین کمپین تبلیغاتی را ایجاد کنید.

محتوای تبلیغاتی تولید کنید

تولید محتوای تبلیغاتی و تبلیغ‌نویسی نیازمند تخصص و مهارت در بازاریابی و تبلیغات است و نوشتن تبلیغاتی که مخاطبان هدف را ترغیب به خرید از شما کند بسیار حائز اهمیت می باشد. با تکنیک ها و قواعد تبلیغ نویسی می توان کمپین تیلیغاتی قدتمندی ساخت که به رشد و توسعه کسب و کار کمک می کند.

تبلیغات خود را ترویج دهید

ترویج تبلیغات با هدف افزایش آگاهی از برند و گسترش تبلیغات براساس علاقه و اقدام مخاطبان هدف نسبت به  محصول و خدمت کسب و کار شما انجام می‌شوند. در این مرحله شما علایق و نیازهای مشتریان خود را می شناسید و طبق آن می توانید کسب و کار خود را در سطحی بالاتر تبلیغ کنید.

تبلیغات خود را ارزیابی کنید

برای ارزیابی تبلیغات خود شما باید بازخورد بگیرید. برای این منظور تبلیغات شما ممکن است از طریق وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، ایمیل، ویدئو، پادکست ها و وبلاگ ها باشد که می توانید از ابزارهای تحلیلی برای بهبود تبلیغات استفاده کنید.

گزارش‌دهی کنید

در مرحله آخر شما باید یک گزارش نهایی از تبلیغات‌تان ایجاد کنید و دستاوردهای کمپین خود را نظارت کنید و نتایج خود را با اهداف اولیه‌تان مقایسه کنید و همچنین نقاط ضعف و قدرت کمپین خود را شناسایی کنید و از کمپین تبلیغاتی خود بیاموزید و آن روش را ادامه دهید.

صفر تا صد یک کمپین تبلیغاتی موفق

بسیاری از کارآفرینان از اسرار تبلیغات موفق آگاهی دارند ، اما هیچ فرمول ثابتی وجود ندارد. بهترین راه برای یافتن آنچه در تبلیغات شما مفید است ، آزمایش فرضیه ها و یادگیری از نتایج شما است.

در ادامه به طور مفصل به تمام نکات موفقیت کمپین تبلیغاتی می پردازیم.

راز موفقیت کمپین های تبلیغاتی

همانطور که ذکر کردیم برای موفقیت کمپین های تبلیغاتی فرمول ساده و مشخصی ندارد اما می توان به چند توصیه برای موفقیت در کمپین های تبلیغاتی اشاره کرد.

 1. تبلیغات خود را با نیازها ، علایق و خواسته های مشتریان بالقوه خود همگام سازید.
 2. از ایجاد تبلیغات مزاحم و آزار دهنده خودداری کنید چون باعث واکنش منفی مخاطبین می شود.
 3. عملکرد تبلیغات خود را با استفاده از ابزارهای مرتبط پیگیری و تجزیه و تحلیل کنید.

کمپین تبلیغات در فضای آنلاین یا بیلبورد

کمپین تبلیغات به اهداف ، بودجه، مخاطبان و قیمت تبلیغات بستگی دارد.

تبلیغات آنلاین به شما این امکان را می دهد که بخش های خاصی از مشتریان را بر اساس جمعیت ، علایق و رفتارهای آنها هدف قرار دهید.

تبلیغات بیلبورد نیز می تواند به شما در ایجاد آگاهی از برند کمک کند و به تعداد زیادی از افراد در یک مکان تبلیغات شما را نمایش دهد.

نحوه ساخت کمپین تبلیغاتی در تهران

کمپین تبلیغاتی در تهران شامل ارتباط موثر با مشتریان و تعیین خدمتی ارزشمند است. شما می توانید با ارزیابی کمپین های موجود در تهران، کمپین انحصاری خود را راه‌اندازی کنید و پیامی که منتقل می کنید باید نمایانگر ارزش برند شما باشد.

کمپین تبلیغاتی موفق در ایران

یک کمپین تبلیغاتی موفق علاوه بر تعیین هدف و شناسایی مخاطبان، پیام انحصاری خود را منتشر می کند. از مهمترین کمپین های تبلیغاتی موفق در ایران می توان به کمپین های سیف، اسنپ و کن اشاره کرد. برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی موفق حتما از مشاوره کسب و کار بهره بگیرید.

انواع تبلیغات برای تهران

برای تبلیغات در تهران شما می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • تبلیغات در مترو و اتوبوس
 • تبلیغات در پاساژها و مراکز خرید
 • نقاشی روی دیوار
 • تبلیغات بیلبوردی

 

محل انتشار کمپین های تبلیغاتی

شرکت ایجاد کمپین تبلیغاتی

یک کمپین تبلیغاتی موفق، عموما باید در محل های مختلفی منتشر شود. البته به عواملی چون نوع کاربران شما، محصول یا خدمات شما یا اینکه با افراد دولتی یا افراد عادی در ارتباط هستید و عواملی دیگر بستگی دارد. اما در کل کمپین های تبلیغاتی در موارد زیر منتشر می‌شوند:

 • کمپین های تبلیغاتی در سطح وب و سایت‌های مختلف
 • کمپین های تبلیغاتی در اپلیکیشن‌های مربوط
 • کمپین های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات در تلویزیون، رادیو و…
 • کمپین های تبلیغاتی محیطی مثل بنرهای تبلیغاتی،تراکت‌ها، کاتالوگ و…

مشاوره انفجاری ساپتک

22 دقیقه رایگان مهمان ما باشید!

برای مشاوره رایگان کسب و کار فرم زیر را تکمیل نمایید تا از خدمات مشاوره رایگان ساپتک ایرانیان بهره‌مند شوید.

اصول کمپین تبلیغاتی و نقشه مسیر

 • تعیین اهداف استفاده از کمپین
 • تعیین بودجه مورد نیاز برای اجرا
 • تحقیق و شناسایی مخاطب هدف
 • ایده پردازی با توجه به اهداف کمپین
 • شناسایی رسانه ها و مکان های پُر بازخورد
 • تعیین و برنامه ریزی انتشار کمپین
 • آنالیز تاثیرات کمپین
نمونه طراحی کمپین تبلیغاتی

2 دیدگاه در “کمپین تبلیغاتی حرفه‌ ای

 1. رحیمی گفت:

  این کمپین ها خوبن برای جذب فالور؟؟مثلا یه بلاگر شرکت کنه تو این کمپین ها؟؟

  هزینه اش از چقدر تا چقدر هست؟؟؟

 2. طاهره گفت:

  چجوری تو واتساپ کمپین تبلیغاتی راه بندازیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *