هرچی پول بدی آش میخوری! این جمله را بارها و بارها در طول زندگیمان شنیده‌ایم. اما آیا در اصل این جمله در همه جا معنا و کاربرد دارد؟ خیر! اینکه ما هرچقدر هزینه کنیم، اما درست و اصولی برای هدف خودمون برنامه ریزی و پلن مناسب نریزیم، در واقع هیچ کاری نکرده‌ایم! کمپین تبلیغاتی در واقع برای همین ایجاد می‌شود.

کمپین تبلیغاتی

تعریف کمپین تبلیغاتی به طور کلی، به مجموعه تبلیغات و راهکار هایی گفته می‌شود که در راستای رسیدن به هدفِ تعیین شده است. پشت یک کمپین تبلیغاتی موفق، یک یا چند نفر با ذهن خلاق و متفکر وجود دارد که با بررسی نقشه مسیر برای رسیدن به هدف مد نظر، بهترین راه‌ها را برای ایجاد کمپین تبلیغاتی انتخاب می‌کنند.

هدف اصلی کمپین تبلیغاتی

هدف کلی کمپین تبلیغاتی، رشد و توسعه برند خود می‌باشد و طبیعتا هرچه برند شما بیشتر دیده شود، در نهایت باعث افزایش درآمد شما می‌شود.

اما برخی دیگر از اهداف کمپین تبلیغاتی موفق عبارت‌اند از:

انواع کمپین های تبلیغاتی

1-کمپین آگاهی از برند: کمپین‌های تبلیغاتی آگاهی از برند تنها یک هدف دارند و به معرفی کسب‌و‌کار شما می پردازند.

2-کمپین تغییر نام تجاری: کمپین‌های تغییر نام تجاری برای شرکت‌هایی به‌کار می‌رود که قصد دارند مشتری را از محصول، برند یا یک خدمت جدید آگاه کنند.

کمپین تبلیغاتی موفق در ایران

3-کمپین تبلیغات موتور های جستجو: این نوع پکیج، تبلیغاتی هستند که در موتورهای جستجو نمایش داده می‌شوند. که برای این تبلیغات، به ازای هر کلیک هزینه دریافت می‌شود.
یکی از روش های متداول این نوع کمپین تبلیغاتی، گوگل ادوردز می‌باشد که به ازای هر کلیک مبلغی را پرداخت می‌کنید.

4-کمپین تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی: کمپین تبلیغات رسانه‌های اجتماعی همان‌طور که از نام آن مشخص است، تبلیغ در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می باشد.

5-کمپین تبلیغات ایمیلی: کمپین‌های تبلیغات ایمیلی یکی از پرکاربردترین ابزارها در تبلیغات است. در این نوع کمپین شرکت ها تبلیغات خود را از طریق ایمیل برای کاربران هدف و مشتریان خود ارسال می‌کنند.

6-کمپین روابط عمومی: کمپین‌های روابط عمومی جهت معرفی یک محصول یا یک رویداد راه‌اندازی می شوند. این روش به این صورت است که پیام شرکت از طریق رسانه‌های پربازدیدی چون تلویزیون، رادیو و.. به سایر افراد انتقال پیدا می‌کند.

کمپین تبلیغاتی

7-کمپین راه اندازی محصول: کمپین‌های راه‌اندازی محصول، یک دسته از افراد را هدف قرار می‌دهند و با پیدا کردن یک نیاز در این افراد و رفع آن نیاز از طریق خرید محصول، توجه آن‌ها را جلب  می‌کنند.

8-پکیج سئو: کمپین‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو با بهینه کردن کلمات کلیدی، عناوین و محتوا می‌تواند باعث شود که تبلیغات شما در یک وب‌سایت در رتبه اول قرار گیرد و بازدهی بالایی داشته باشد.

9-کمپین تبلیغات شریک: کمپین‌های تبلیغاتی شریک بین دو شرکت غیر رقیب انجام می‌شود؛ به این صورت که شرکت ها با هم همکاری نموده و محصولات خود را برای یک بازار هدف مشترک تبلیغ می‌کنند.

10-کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ: در کمپین‌های تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ به‌جای اینکه مشتریان محصولات شما را به اطرافیان معرفی کنند از یک اینفلوئنسر در رسانه‌ها به‌عنوان رابط استفاده می‌شود و محصولات شرکت ها را به دیگران معرفی می‌کنند.

 

برای دریافت مشاوره در خصوص کمپین‌های تبلیغاتی لطفا روی دریافت مشاوره کلیک کرده، کارشناسان ما در مجموعه ساپتک ایرانیان آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند

 

11-کمپین تبلیغات ویدئویی: کمپین‌های تبلیغاتی ویدئویی ابزار قوی تبلیغاتی هستند. این تبلیغات ویدئویی  در محیط‌هایی مانند یوتیوب یا آپارات و.. انجام می‌شود.

محل انتشار کمپین های تبلیغاتی

شرکت ایجاد کمپین تبلیغاتی

یک کمپین تبلیغاتی موفق، عموما باید در محل های مختلفی منتشر شود. البته به عواملی چون نوع کاربران شما، محصول یا خدمات شما یا اینکه با افراد دولتی یا افراد عادی در ارتباط هستید و عواملی دیگر بستگی دارد. اما در کل کمپین های تبلیغاتی در موارد زیر منتشر می‌شوند:

 • کمپین های تبلیغاتی در سطح وب و سایت‌های مختلف
 • کمپین های تبلیغاتی در اپلیکیشن‌های مربوط
 • کمپین های تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی
 • تبلیغات در تلویزیون، رادیو و…
 • کمپین های تبلیغاتی محیطی مثل بنرهای تبلیغاتی،تراکت‌ها، کاتالوگ و…

 

مشاوره انفجاری ساپتک

22 دقیقه رایگان مهمان ما باشید!

برای مشاوره رایگان کسب و کار فرم زیر را تکمیل نمایید تا از خدمات مشاوره رایگان ساپتک ایرانیان بهره‌مند شوید.

 

اصول کمپین تبلیغاتی و نقشه مسیر

 • تعیین اهداف استفاده از کمپین
 • تعیین بودجه مورد نیاز برای اجرا
 • تحقیق و شناسایی مخاطب هدف
 • ایده پردازی با توجه به اهداف کمپین
 • شناسایی رسانه ها و مکان های پُر بازخورد
 • تعیین و برنامه ریزی انتشار کمپین
 • آنالیز تاثیرات کمپین
نمونه طراحی کمپین تبلیغاتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.