مرکز مشاوره کودک آنلاین، تلفنی و حضوری

اغلب والدین در روند تربیت کودک خود با چالش‌هایی از قبیل پرخاشگری، بیش فعالی، لجبازی، دروغگویی و… روبه رو می‌شوند که اگر نحوه برخورد صحیح با آن‌ها را ندانند اثرات جبران ناپذیر و مخربی در شخصیت و آینده کودک از خود به جای میگذارند. در این شرایط مشاوره با یک متخصص مشاوره کودکان می‌تواند نقش موثری در نحوه صحیح ارتباط با کودک داشته باشد چرا که یک مشاور روانشناس کودک خوب از مشکلات و چالش‌های والدین با کودکان آگاه است و نحوه تشخیص و درمان آن را به درستی می‌داند.

مشاوره کودک

مشاوره کودک چیست؟

مشاوره کودک روندی است که در آن طی جلساتی مشاور روانشناس کودک به بررسی رفتارهای کودکان از طرق مختلف از جمله بازی درمانی، روان درمانی و … پرداخته و از آنجایی که خانواده و بخصوص والدین نقش مهمی در شکل گیری شخصیت کودک را به عهده دارند به آنان در پایه ریزی اصول رفتاری و تربیتی مناسب کمک می‌کند. مشاور کودک با ایجاد فضایی امن و همدلانه بهترین راه حل را در جهت رفع مشکلات و اختلالات کودکان ارائه می‌دهد و بهترین گزینه در زمان سردرگمی والدین می‌باشد.

چه زمانی باید به روانشناس و متخصص مشاوره کودکان مراجعه کرد؟

به عنوان مثال ممکن است کودک شما 10 سال داشته باشد در حالی که رفتار و عملکرد آن بیشتر شبیه کودکان 6 ساله می‌باشد.

از آنجایی که اختلال بیش فعالی در کودکان با جنب و جوش فراوان و عدم تمرکز همراه است، این رفتار می‌تواند یکی از علل بیش فعالی باشد.

استرس و اضطراب در کودکان به دلایل مختلفی شکل می‌گیرد به عنوان مثال وجود انتظارات بیش از حد والدین و تحت فشار قرار دادن کودک در مورد مسائل مختلف از جمله درس و مدرسه و موارد دیگر سبب بروز استرس و اضطراب در کودکان می‌شود.

از همان سنین ابتدایی دبستان ممکن است کودک شما در خواندن، نوشتن و یا یادگیری دروس با مشکل مواجه شود که ممکن است از نشانه‌های اختلال یادگیری در کودک شما باشد.

کودکان نیز همانند بزرگسالان ممکن است دچار افسردگی شوند که در صورت نپرداختن به آن ممکن است افکاری نظیر آسیب به خود و مرگ را به دنبال داشته باشد و گاه این افکار ممکن است به دلیل وجود اختلالاتی در روان کودک باشد.

از آنجایی که مشکلات رفتاری و عملکردی کودکان طیف وسیعی را شامل می‌شود، در صورت مشاهده هرگونه رفتار غیرعادی در فرزند کودک خود مانند خودارضایی و موارد ذکر شده در بالا به مشاوره روانشناس کودک مراجعه کنید.

نکته حائز اهمیت این است که از زمانی که پدر و مادر تصمیم به بچه دار شدن می‌گیرند می‌توانند از خدمات مشاوره کودک بهره‌مند شوند و دیدگاه‌های تازه و مناسبی را در تربیت فرزند خود دریافت نمایند، در سنین رشد نیز تا قبل از 3 سالگی چون کودک قادر به صحبت در مورد احساسات و مشکلات خود نیست معمولا از بازی درمانی برای شناسایی و درمان اختلالات و مشکلات رفتاری کودک استفاده می‌شود.

نقش متخصص مشاوره تربیت کودک در نحوه رفتار با فرزند چیست؟

نقش متخصص مشاوره تربیت کودک

طبق آخرین تحقیقات روانشناسان کودک، بیش از 80 درصد از شخصیت انسان تا سن 4 سالگی و 15 درصد بعدی تا 8 سالگی تکمیل و ثبیت می‌شود، لذا اهمیت مشاوره کودک در رشد و پرورش شخصیت کودکان بر کسی پوشیده نیست چرا که عملکرد والدین و محیط رشد و پروش، تاثیر مستقیمی بر وضعیت روحی و روانی و شکل گیری شخصیت فرزندان در این سنین حساس دارد.

لذا بهره‌مندی از مشاوره متخصص کودکان با تجربه می‌تواند راه‌گشا و چراغ سبزی برای والدینی باشد که در مسیر پر پیچ و خم فرزند‌پروری قرار دارند. یک مشاور کودک خوب، تسهیل‌گر ارتباط والدین با فرزندان بوده و نحوه ارتباط صحیح را به آنها می‌آموزد و همچنین پدر و مادر را از عواقب رفتارهای پرخاشگرانه و تنبیه‌های نادرست آگاه ساخته و اصول صحیح تربیت کودک را به آنان می‌آموزد.

یک کودک زمانی می‌تواند در بستر خانواده احساس امنیت داشته باشد که والدین او نسبت به هم احساس احترام و صمیمت و تعهد داشته باشند لذا اولین قدم برای تربیت کودک سالم تامین آرامش روحی و روانی اوست و این میسر نمی‌شود مگر اینکه زوجین ارتباط خوبی با یکدیگر داشته باشند.

اگر در حال حاضر از زندگی مشترک خود احساس رضایت نمی‌کنید و ارتباط عاطفی شما با همسر و پارتنر خود از کیفیت پایینی برخوردار است و در این مورد دچار چالش شده‌اید می‌توانید از مشاوره زوج درمانی ساپتک بهره‌مند شوید.

مشاوره روانشناس کودک شامل چه مواردی می‌شود؟

مشاوره کودک طیف وسیعی از مشکلات کودکان را شامل می‌شود که در لیست زیر به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

انواع مشاوره کودک

انواع خدمات مشاوره در مرکز مشاوره کودکان ساپتک

در مرکز مشاوره کودکان ساپتک ایرانیان خدمات مشاوره کودک به چند صورت مشاوره کودک تلفنی، آنلاین و حضوری ارائه می‌شود که در زیر به توضیح آن می‌پردازیم:

مشاوره کودک تلفنی

برای دریافت مشاوره کودک تلفنی می‌توانید با شماره تلفن 1505 30 91 – 021  تماس حاصل کرده و جهت رزرو وقت مشاوره تلفنی کودک اقدام نمایید، همچنین برای شما عزیزان امکان مشاوره کودک تلفنی رایگان 22 دقیقه‌ایی فراهم شده که به محض تماس از این مشاوره تلفنی کودک می‌توانید بهره‌مند شوید.

انواع خدمات مشاوره در مرکز مشاوره کودکان ساپتک
مشاوره کودک آنلاین

مشاوره کودک آنلاین این امکان را برای شما فراهم میاورد که توسط ابزارهای ارتباط آنلاین به صورت تصویری و بدون مراجعه حضوری با روانشناس کودک خود ملاقات کرده و مشاوره بگیرید. برای رزرو وقت مشاوره آنلاین کودک، لطفا روی دریافت مشاوره کودک کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید.

مشاوره کودک حضوری

اگر تمایل به ارتباط مستقیم و رو‌ در‌ رو به صورت حضوری با مشاور روانشناس کودک را دارید می‌توانید از خدمات مشاوره حضوری کودک استفاده نمایید.

سوالات متداول

سوالات متداول مشاوره کودک

در صورت مشاهده نشانه‌های زیر می‌توانید از مشاوره روانشناس کودک کمک بگیرید:

عدم تمرکز کودک

مشکل در برقرای ارتباط کودک با همسالان خود

وجود رفتارها و حرکات غیر قابل کنترل در کودک

وجود غم و اندوه و ناراحتی اگر بیش از دو هفته طول بکشد

و وجود هر گونه رفتار و مسئله غیر عادی در کودک

والدین می‌توانند حتی قبل از تولد کودک خود به مشاوره روانشناس کودک جهت دریافت آگاهی در خصوص مهارت‌های فرزند پروری مراجعه کنند.

مشاورین متخصص کودک ساپتک با ارائه راهکارهای عملی و استفاده از آموزش‌های صحیح به والدین، به کودکان کمک می‌کنند تا از میزان هوش بیشتری بهره‌مند شوند.

مراکز مشاوره کودک زیادی در تهران مشغول به فعالیت هستند، در صورت تمایل به دریافت مشاوره روانشناسی کودک در تهران روی دکمه دریافت مشاوره کودک موجود در همین صفحه کلیک کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و یا با شماره تلفن 1505 30 91 – 021 تماس حاصل فرمایید.

هزینه مشاوره کودک بستگی به نوع مشکل و چالشی که کودک و والدین او با آن مواجه هستند متفاوت است، برای دریافت اطلاع دقیق از نحوه محاسبه قیمت جلسات مشاوره روانشناسی کودک و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید.