مشاوره فردی

همه ما در طول زندگی روزمره، چالش های روانی مختلفی را سپری می کنیم. گاهی این چالش ها، باعث بروز اختلالاتی می شود که نیاز به بررسی و درمان دارند. به عنوان مثال فردی که به صورت مداوم در شرایط استرس زا قرار بگیرد ممکن است دچار اختلالات شخصیتی یا فیزیکی مختلفی شود که در این صورت بهتر است به مشاوره فردی مراجعه کند.

مشاوره فردی

اگر در حل مسائل و چالش‌های خود دچار مشکل شده‌اید و یا در ذهن خود سوالاتی دارید که قادر به پاسخگویی به آن نیستید به مشاوره با یک روانشناس فردی نیاز دارید و یا حتی اگر از استرس و اضطراب و شکست‌های پی در پی رنج می‌برید برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید.

فرم تماس مشاور خانواده

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*

مشاوره فردی چیست؟

شاید این سئوال برایتان پیش بیاید که اصلا مشاوره فردی یعنی چه و نقش آن در بهبود زندگی ما چیست؟ مشاوره فردی یا روان درمانی، فرآیند ارتباط با مشاور فردی برای بهبود زندگی شخص است. به عبارت دیگر در فرآیند مشاوره فردی، شما با یک مشاور درمانگر، طی جلسات مشاوره ارتباط برقرار می کنید تا مشکلات، اختلال یا دغدغه های موجود در زندگی شما توسط یک متخصص روانشناس بررسی شوند.

ریشه مشکلات فردی ‌چه می‌باشد؟

ممکن است درک این مطلب کمی دشوار باشد اما ریشه بسیاری از مشکلات فردی، خود فرد است.مشکلات فردی ما می‌توانند بر سلامت و عملکرد ما تاثیر بگذارند.بسیاری از افراد تجربه های تلخی از مشکلات خود دارند.نمونه هایی از مشکلات فردی شامل استرس و سلامت روان، تنهایی، سوء مصرف مواد، تعارض در روابط و حتی عزت نفس پایین است.

انواع مشاوره فردی

موفقیت یک پروسه زمانبر است و موفقیت یک شبه دروغی بیش نیست. هر انسانی آرزوی موفقیت دارد و موفقیت نیازمند تلاش، هدفمندی، انگیزه، پایداری و مشاوره فردی می‌باشد. برای بسیاری از افراد موفقیت شامل ثروت، شهرت و یا قدرت است و برای عده ای موفق بودن به معنای رشد فردی، خدمت به دیگران و یا رضایت درونی است. پس به یاد داشته باشید موفقیت یک مقصد نیست بلکه پروسه ای مستمر است.

مدیریت زمان یک مهارت است که دارای تکنیک های مخصوص به خود می‌باشد. مدیریت زمان باعث افزایش بهره وری و کارایی است مثلا فرض کنید چند فعالیت برای یک روز درنظر دارید و فرصت انجام همه آنها را هم ندارید پس شما به مشاوره مدیریت زمان احتیاج دارید.

بی‌خوابی یکی از شایع‌ترین مشکلات فردی محسوب می‌شود و تاثیر منفی بر سلامت جسمی، روانی و کیفیت زندگی افراد می‌گذارد. مشاور ابتدا علت بی خوابی و سپس راه حل هایی برای رفع این مشکل به شما ارائه می دهد.

اعتماد به نفس یک ویژگی روانی است که شخص به توانایی ها و استعدادهای خود باور دارد. بسیاری از افراد از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند و یک مشاور فردی با بررسی توانایی های فرد به او این اعتماد را می دهد که توانایی انجام هرکاری را داراست.

علت بسیاری از خشم ها به دوران کودکی فرد برمی‌گردد. یک مشاور معتمد در کنترل خشم و عصبانیت به شما کمک می‌کند و به شما روش هایی برای آرام‌سازی تن و روان پیشنهاد می‌دهد و به شما مهارت های حل مسئله و مذاکره را می‌آموزد.

ما انسان‌ها موجوداتی اجتماعی هستیم و روابط نقش مهمی در زندگی ما دارند. ممکن است در روابط شکست خورده باشیم و نیاز به یک مشاور فردی داریم تا  مسائل ارتباطی خود را حل کنیم و از سویی دیگر بهبود روابط چه با دوستان و یا اقوام نزدیک مد نظر ماست.

چه زمانی از مشاوره فردی کمک بگیریم؟

موقعیت های مختلفی در زندگی وجود دارند که نشان دهنده نیاز شما به مشاوره فردی است. این موقعیت ها می توانند شامل نیازها، مشکلات، یا اختلالات روانی باشد که در ادامه به بررسی برخی از این موقعیت ها می پردازیم:

وجود مشکلات روانشناختی و ارتباطی

اگر در روابط خودتان با خانواده، شریک عاطفی یا روابط دوستانه با مشکلاتی مواجه هستید، مشاوره فردی می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های لازم برای ارتباط بهتر با دیگران را یاد بگیرید و روابطتان را تقویت کنید.

اختلال شخصیت چندگانه MPD

سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

برخی از زنان یک یا دو هفته قبل از قاعدگی خود تغییراتی در خلق و خو، احساسات، سلامت جسمانی و رفتار را تجربه می‌کنند. عدم مدیریت این تغییرات در بلند مدت باعث بروز یا تشدید اختلالات دیگر مانند اضطراب، افسردگی، خودکشی، روان گسیختگی و … می شود. همزمان با دارو درمانی، مرکز مشاوره صدای آرامش شرکت در جلسات گروه درمانی جهت اصلاح الگوهای ذهنی و روانی را پیشنهاد می کند.

سندرم پیش از قاعدگی PMS

دمانس یا زوال عقلی

بیماری هایی که تحت عنوان کلی زوال عقل یا دمانس گروه بندی می شوند به علت تغییرات غیرطبیعی مغز ایجاد می شوند. هنگامی که سلول های یک منطقه خاص (حافظه، پردازش و حرکت)‌ در مغز آسیب می‌بینند، آن ناحیه نمی تواند وظایف خود را به طور طبیعی انجام دهد.

تغییرات در خلق و خوی و رفتار گاهی حتی قبل از بروز مشکلات حافظه اتفاق می افتد. علائم با گذشت زمان بدتر می شوند. در نهایت، بیشتر افراد مبتلا به زوال عقل به کمک دیگران در انجام فعالیت های روزانه نیاز خواهند داشت.در گذشته به اشتباه تصور می شد که زوال عقل بخشی طبیعی از پیری است. این بیماری عمدتاً افراد مسن را تحت تأثیر قرار می دهد، اما همه افراد با افزایش سن به آن مبتلا نمی شوند.

تیم مراقبتی ما تعیین می کند که آیا افسردگی یا وضعیت سلامت روان دیگری در علائم این اختلال نقش دارد یا خیرو در رفع نگرانی های مربوط به زوال عقل یاری می رساند و همچنین برنامه خودمراقبتگری مدون برای مدیریت روند پیشروی این بیماری درحضورعزیزان درجه اول ارائه می دهند.

تردید در تصمیم گیری

اگر در موقعیت‌هایی قرار دارید که نیاز به تصمیم‌گیری دارید و دچار تردید هستید، مشاوره فردی می‌تواند به شما کمک کند تا ابزارها و روش‌های مناسب برای انتخاب بهتر را یاد بگیرید.

اختلال سازگاری

اختلال سازگاری با انواع عوامل استرس زا و تغییرات زندگی (به عنوان مثال، قطع رابطه، از دست دادن شغل، استرس مالی، تصادف رانندگی، تنش خانوادگی، پدر و مادر شدن، بیماری جسمی) مرتبط  می باشد.

درمان های گفتاری، مانند درمان شناختی رفتاری (CBT)، گروه درمانی، و خانواده درمانی، اغلب به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی به فرد در مدیریت علائم اختلال کمک می کند. مرکز صدای آرامش شرکت درجلسات تغییر سبک زندگی با حضور یک متخصص روان درمانی و متخصص تغذیه را توصیه می کند.

اگر نشانه هایی از اختلال سازگاری در شما دیده می شود می توانید فرم زیر را پر کنید و از مشاوره فردی رایگان بهره مند شوید.

پیشرفت در زندگی

اگر به دنبال رشد و پیشرفت در زندگی هستید و می‌خواهید به هدف‌هایتان برسید، مشاوره فردی می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه‌ریزی مناسب انجام دهید و مهارت‌های لازم را برای رسیدن به اهدافتان به دست آورید.

درمشاوره فردی چه می گذرد

اختلال استرس پس از سانحه

مغز افراد مبتلا به این اختلال  به ترس و بی اعتمادی متصل است وبه دلیل برخورد طولانی با تجارب شدید آسیب زا و ناتوانی در درک آنها این  رویه حتی پیچیده تر نیز می گردد. این اختلال در میان جانبازان جنگ و بازماندگان آسیب های روحی یا جسمی، خشونت، بلایای طبیعی و مرگ شایع است.

این افراد اغلب می توانند درد خود را برای مدتی پنهان کنند ودر صورت عدم پیگیری درمان، روند این بیماری برای خود فرد و حتی اطرافیانش تهدید کننده خواهد شد. با کمک یک راهنمای توسعه فردی آگاه و دلسوز و با داشتن یک برنامه روان درمانی، می توان علائم این اختلال را مدیریت کرد.

مزایای مشاوره فردی چیست؟

مشاوره فردی با هدف بهبود کیفیت زندگی شما انجام می شود و دارای مزایای متعددی است که شامل موارد زیر می‌شود:

  • بهبود کیفیت زندگی: مشاوره فردی می‌تواند به افراد کمک کند تا کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند. با کمک مشاوره، افراد می‌توانند بهترین تصمیم‌ها را برای زندگی خود بگیرند و به هدف‌های شخصی و حرفه‌ای خود نزدیک‌تر شوند.
  • رشد و توسعه شخصی: مشاوره فردی با شناسایی نقاط قوت و ضعف شما، راهکارهایی برای بهبود و توسعه شخصی شما پیدا می کند.
  • بهبود مشکلات: مشاور فردی به شما کمک می‌کند تا مشکلات و چالش‌هایی که در زندگی خود با آنها مواجه هستید، را شناسایی و حل کنید. این مشاوره می‌تواند به شما کمک کند تا راه‌حل‌های مناسبی برای مشکلات خود پیدا کنید و از آنها عبور کنید.
  • بهبود روابط: مشاوره فردی به افراد کمک می‌کند تا در روابط خود با دیگران، مانند روابط خانوادگی، روابط عاطفی و روابط کاری، بهتر عمل کنند و مشکلات روابطی خود را حل کنند. بسیاری از افراد در روابط خانوادگی خود مشکلات متعددی دارند و مشاوره خانواده می تواند به حل چالش های خانوادگی بپردازد و بهبود روابط خانوادگی صورت پذیرد.
  • افزایش اعتماد به نفس: مشاوره فردی می‌تواند به افراد کمک کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند و به خود اعتماد بیشتری داشته باشند. این امر می‌تواند به آنها کمک کند تا بهترین نسخه از خودشان را به دیگران نشان دهند و به موفقیت‌های بیشتری در زندگی دست یابند.
  • کاهش استرس و اضطراب: مشاوره فردی می‌تواند به افراد کمک کند تا با مشکلات روزمره خود، استرس و اضطراب کمتری داشته باشند. این مشاوره می‌تواند به آنها راهکارهایی برای مدیریت استرس و اضطراب خود یاد بدهد و آنها را در مواجهه با موقعیت‌های تنش‌زا قوی‌تر کند. برای اطلاعات بیشتر درمورد مشاوره اضطراب، مشاوره درمان استرس و اضطراب را بخوانید.
مزایای مشاوره فردی

در جلسه مشاوره فردی چه می گذرد؟

در پاسخ به این سئوال که چه مواردی در مشاوره فردی بررسی می شود باید بگوییم که این مورد، به انگیزه شما از انجام مشاوره فردی بستگی دارد. برخی افراد با هدف پیشرفت وضعیت فعلی خود در زمینه‌های مختلف شغلی، اجتماعی، تحصیلی و… به مشاوره فردی مراجعه می‌کنند. ام بسیاری دیگر از مراجعین، برای برطرف کردن مشکلات جدی در زندگی خودشان، به مشاوره فردی مراجعه می‌کنند. در اینگونه موارد، درمانگر با ایجاد ارتباط سازنده با مراجع، مشکلات فرد را کشف و ریشه یابی می کند و در ادامه، با اصول روانشناسی متناسب با مشکلات فرد، روش های درمانی مختلفی ارائه می‌دهد.

در مشاوره فردی شما با متخصص درمانگر ارتباط برقرار می کنید و مجموعه ای از مسائل، مشکلات یا دغدغه های خودتان را بیان می کنید. مشاور فردی برای کمک به بهبود وضعیت شما، اطلاعات جامعی از سبک زندگی و وضع روانی شما جمع آوری می کند و با استفاده از اصول روانشناسی، به شما در بهبود وضعیت فعلی کمک می کند. به عنوان مثال فردی را در نظر بگیرید که به خاطر مسائل عاطفی دچار افسردگی شده است و یا دانش آموزی به دلیل مسائل تحصیلی به استرس و اضطراب شدید دچار است؛ این افراد با مراجعه به مشاور فردی، جزئیات مشکلات خود را بیان می کنند تا به صورت دقیق به آن ها رسیدگی شود.

خدمات مشاوره فردی صدای آرامش

مشاوره فردی آنلاین

امروزه با توجه به افزایش ترافیک و سختی دسترسی به بهترین مشاوران، مشاوره فردی آنلاین به یکی از محبوب ترین روش های مشاوره فردی تبدیل شده است.

مشاوره فردی حضوری

اگر ترجیح می دهید حضورا با مشاور فردی حرف بزنید، می توانید از خدمات مشاوره حضوری صدای آرامش بهره مند شوید.

مشاوره فردی تلفنی

در مشاوره فردی تلفنی، ارتباط شما و درمانگر به صورت تلفنی برقرار می شود و مشاور فردی طی تماس های تلفنی با شما، پاسخگوی مسائل شما خواهد بود.

سوالات متداول

سوالات مشاوره فردی

مشاوره فردی می تواند در تمام زمینه های روانی شخص، پاسخگوی مشکلات و نیازهای افراد باشد.

قطعا بله. مشاوره فردی علاوه بر درمان استرس و اضطراب، می تواند مشکلات زندگی را از جنبه های روانی بررسی کند و پاسخگوی مناسبی برای رفع نیازهای شما باشد.

بطور کلی زمانی که احساس می‌کنید خود و همسرتان از پس حل مشکلات برنمی‌آیید و احتیاج به مشورت از فرد دلسوز، و یا مشاور متخصص دارید.

بطور کلی هزینه مشاوره فردی در مجموعه صدای آرامش از 350 هزارتومان شروع می‌شود اما در نظر داشته باشید که این کمترین قیمت می‌باشد و هزینه نهایی به تعداد جلسات مشاوره بستگی دارد.

ابتدا یک مشاوره 22 دقیقه‌ای رایگان بصورت هدیه از مجموعه صدای آرامش دریافت خواهید کرد. سپس پس از هماهنگی‌های لازم بقیه جلسات مشاوره بصورت آنلاین و در صورت تمایل بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *