مرکز تخصصی مشاوره طلاق

 یکی از سخت ترین و نگران کننده ترین تصمیماتی که زوجین در زندگی زناشویی می‌گیرند، طلاق است. در واقع هنگامی زوجین این تصمیم را می‌گیرند که احساس می‌کنند زندگی مشترک آن‌ها بیش از این نباید ادامه پیدا کند و طلاق را آخرین گزینه خود برای رهایی از مشکلات می‌دانند.

زوج ها ممکن است به دلایل مختلفی تصمیم به طلاق بگیرند که در ادامه با عمده ترین دلایل آن‌ها آشنا می‌شویم. اما منطقی ترین و قابل تأمل ترین اقدام قبل از طلاق، دریافت مشاوره طلاق است. گاهی اوقات مسائل و مشکلاتی که بین زوجین رخ می‌دهد با طی چند جلسه مشاوره طلاق، ممکن است برطرف شود.

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*

مرکز تخصصی مشاوره طلاق

یک جلسه مشاوره طلاق

299,000 تومان
 • یک جلسه مشاوره
 • مشاوره قبل از طلاق
 • علل خودکشی بعد از طلاق
 • علت اصلی طلاق چیست
 • هر جلسه 45 دقیقه
مشاوره

سه جلسه مشاوره طلاق

990,000 تومان
 • سه جلسه مشاوره
 • مشاوره قبل از طلاق
 • علل خودکشی بعد از طلاق
 • علت اصلی طلاق چیست
 • هر جلسه 45 دقیقه
مشاوره

پنج جلسه مشاوره طلاق

1,490,000 تومان
 • پنج جلسه مشاوره
 • مشاوره قبل از طلاق
 • علل خودکشی بعد از طلاق
 • علت اصلی طلاق چیست
 • هر جلسه 45 دقیقه
مشاوره

چه دلایلی زوج‌ها را وادار به طلاق می‌کند؟

با اینکه ممکن است زوجین دلایل مختلفی برای طلاق داشته باشند، اما به احتمال زیاد با این مشکلات عمده مواجه شده‌اند:

خیانت

این روزها متأسفانه اولین و بزرگترین دلیل تمایل زوجین برای طلاق، خیانت دیدن و عدم دریافت احساسات عاطفی از سوی شریک زندگی خود است. آمار طلاق به دلیل خیانت در سالیان اخیر در کشور ایران به نسبت سالیان قبل افزایش چشمگیری داشته که علت اصلی آن را می‌توان وجود نفر سوم در رابطه، عدم عشق و علاقه به شریک زندگی نسبت به گذشته، حمایت نشدن از سوی شریک زندگی، عدم درک متقابل و دیگر موارد اشاره کرد.

عدم تفاهم و تفاوت در رفتارها

دلیل دیگری که زوج ها را به طلاق وادار می‌کند، عدم تفاهم و دید مشترک است. پرداختن به این موضوع بسیار طولانی و زمان بر است و باید برای آن یک مقاله جداگانه به آن اختصاص داد! زیرا پیدا کردن وجوه مشترک و تفاهم در رفتارها و شخصیت‌ها مسئله ای است که باید قبل از ازدواج به آن پی برد. با این حال بسیاری از زوجین پس از ازدواج به این نتیجه می‌رسند که دیگر وجه مشترکی در زندگی زناشویی ندارند و همین امر سبب می‌شود تا به طلاق فکر کنند. دریافت مشاوره طلاق و مشورت گرفتن از مشاوران باتجربه و متخصص از راهکارهایی است که می‌توان روی آن حساب کرد.

دلایل طلاق زوجین

مشکلات جنسی

طلاق به دلیل مشکلات جنسی نیز یکی دیگر از مشکلات و علل تصمیم به طلاق است. عدم دریافت آموزش‌های جنسی لازم قبل از ازدواج، عدم رضایت از پارتنر از لحاظ جسمانی و دیگر موارد، فکر کردن به شخصی دیگر در حین رابطه و… از جمله مواردی است که زوجین از لحاظ جنسی از طرف شریک خود تأمین نمی‌شوند و تصمیم به طلاق می‌گیرند.

طلاق عاطفی

درباره این موضوع بطور مفصل در مقاله نشانه های طلاق عاطفی صحبت کرده‌ایم. اما بطور کلی طلاق عاطفی به معنای عدم وجود محبت و عشق و علاقه به پارتنر به مانند گذشته است. همچنین بطور کامل دلایل مختلف بروز طلاق عاطفی را در مقاله ذکر شده توضیح داده‌ایم.

مشکلات مالی

به جز خیانت، یکی دیگر از دلایل طلاق که متأسفانه در کشورمان در حال رخ دادن است، وجود مشکلات مالی در زندگی است. بروز مشکلات زندگی بطور غیرمستقیم در زندگی زناشویی تأثیر می‌گذارد و به زوجین اجازه برقراری ارتباط بیشتر، محبت و ابراز علاقه و دیگر موارد را نمی‌دهد. همچنین مشکلات مالی، به چرخه زندگی در خرید خوراک، پوشاک، تفریحات و مایحتاج زندگی لطمه وارد می‌کند.

ازدواج خودسرانه

ازدواج خودسرانه و به نوعی ازدواج بدون تحقیقات و شناخت کامل از شریک زندگی یکی دیگر از مواردی است که زوجین را مجاب به طلاق می‌کند. این مورد نیز از مواردی است که معمولا قبل از ازدواج باید آن را بررسی کرد و به شناخت کامل از شریک خود رسید. ازدواج خودسرانه و یا ازدواج سفید معمولا در سنین پایینتر رخ می‌دهد و زوجین بدون دریافت مشاوره و یا مشورت با خانواده تصمیم به ازدواج می‌گیرند.

چه زمانی به مشاوره طلاق احتیاج داریم؟

مرکز مشاوره طلاق

بطور کلی در صورتی که شما احساس می‌کنید در زندگی مشترک خود دچار بروز مشکلاتی چون خیانت، عدم تفاهم، مشکلات مالی، مشکلات جنسی، طلاق عاطفی و… شده اید، وجود مشاور روانشناس بیش از پیش الزامی خواهد بود. در مشاوره طلاق، پیرامون تمامی معضلاتی که شما در زندگی زناشویی به آن برخورده‌اید، صحبت خواهد شد و راهکارهای اصولی مناسب با وضعیت رابطه شما، ارائه خواهد شد.

در مجموعه صدای آرامش، مشاوران با تجربه و متخصص آماده ارائه خدمات به شما عزیزان هستند. جهت مشاهده روانشناسان، به صفحه رزومه مشاورین مراجعه کنید و رزومه آن‌ها را ملاحظه نمائید.

اگر هم اکنون تصمیم به طلاق گرفته‌اید و در این مورد نیاز به مشاوره روانشناسی دارید روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

مشاوره طلاق آنلاین

طلاق آخرین راه و شاید بدترین راه شما برای حل مشکلاتتان باشد! گاهی اوقات اختلافاتی که بین زوجین پیش می‌آید، با دریافت مشاوره طلاق، مشورت و درخواست راهنمایی از خانواده و دوستان قابل حل شدن است و نباید خودسرانه تصمیم به طلاق گرفت. مرکز مشاوره طلاق صدای آرامش، با سابقه درخشان و به کار گیری مشاوران با تجربه این خبر خوب را به شما می‌دهد که تا لحظه آخر در کنار شما بایستد و برای حل مشکلات شما کوشا باشد. همچنین این مجموعه برای ایجاد انگیزه و امید به شما، در گام اول مشاوره رایگان 22 دقیقه‌ای را برای شما فراهم کرده است.

مشاوره طلاق آنلاین از چند جهت برای شما مناسب است. به صرفه بودن هزینه، صرفه جویی در زمان و ارتباط راحت تر با مشاور، از جمله مزایای مشاوره طلاق آنلاین است. مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک با ارائه مشاوره آنلاین بصورت تلفنی و یا ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی، جهت ارائه خدمات مشاوره در کنار شماست.

مشاوره بعد از طلاق

زندگی پس از طلاق، مانند زندگی و تولدی دوباره است! به هر حال شما دیگر زندگی مشترک ندارید و ممکن است دچار مشکلات روحی یا حتی جسمانی شوید. در این شرایط باید خودتان را با اتفاقات پیش رو و مسیری که در پیش دارید، وفق بدهید. اگر چنانچه به هر دلیلی طلاق گرفته‌اید و یا در حال طی کردن مراحل قانونی طلاق هستید، می‌توانید برای مشاوره بعد از طلاق نیز از خدمات صدای آرامش ساپتک بهره‌مند شوید. به یاد داشته باشید که سرنوشت و آینده شما به دو قسمت تقسیم می‌شود: زندگی قبل از طلاق و ادامه زندگی پس از طلاق. همچنین برای مشاوره شکست عشقی کلیک کنید.

مشاوره بعد از طلاق

مرکز مشاوره طلاق در تهران

متخصصین و مشاوران طلاق مجموعه صدای آرامش قدم‌به‌قدم در زمینه طلاق شما را راهنمایی می‌کنند تا شرایط طرفین بهبود یابد و از آسیب‌هایی که طلاق بر فرزندان دارد جلوگیری شود؛ ولی اگر شرایط به‌گونه‌ای است که جدایی به نفع طرفین باشد و باعث رشد و تعالی یکدیگر باشد مشاوره طلاق باز هم مناسب زوجین است. مشاوران ما در مرکز مشاوره به زوجین کمک می‌کنند که ریشه اصلی مشکلات خود را بیابند و درصدد حل آن باشند؛ زیرا گاهی زوجین نمی‌توانند دلیل اصلی تلخی رابطه را پیدا کنند؛ ولی مشاور طلاق با متدهای علمی و کاربردی به شما کمک می‌کنند تا رابطه خود را ارتقا و بهبود دهید و اگر مشاور به این نتیجه رسید که طلاق به نفع هر دوطرف است آن را به مراجعین خود بیان خواهد کرد.

مشاوره طلاق رایگان؛ هدیه ما به شما

مثل تمام خدماتی که مجموعه صدای آرامش به مراجعین می‌دهد، مشاوره طلاق رایگان هم یکی دیگر از خدمات این مجموعه است. شما می‌توانید با دریافت 22 دقیقه مشاوره رایگان طلاق با، مشکلات خود را پیرامون اختلافات و کشمکش های زندگی مشترک با مشاوران ما بیان کنید و از مشاوره خانواده بهره‌مند شوید.

اگر هم اکنون تصمیم به طلاق گرفته‌اید و در این مورد نیاز به مشاوره روانشناسی دارید روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

سوالات مشاوره طلاق

زمانی که زوجین احساس می‌کنند که در مسائل زندگی به بن بست رسیده‌اند و درگیر چالش‌های فراوانی هستند باید حتما به یک مشاور متخصص طلاق مراجعه کنند. 

مشاورین متخصص طلاق ساپتک با ارائه راهکارهای عملی به شما در قبل و بعد از طلاق کمک می‌کند تا چالش‌های زندگی شما در این زمینه برطرف شود.

مراکز مشاوره طلاق بسیاری در تهران مشغول به فعالیت هستند، در صورت تمایل به دریافت مشاوره روانشناسی طلاق در تهران روی دکمه دریافت مشاوره طلاف موجود در همین صفحه کلیک کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و یا با شماره تلفن 1505 30 91 – 021 تماس حاصل فرمایید.

حداق هزینه برای مشاوره طلاق از 400 هزار تومان برای هر جلسه محاسبه می‌شود، جهت رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید.

هدف از این مشاوره کمک به زوجین برای کنترل احساساتشان و گرفتن تصمیم منطقی و صحیح است.