مرکز تخصصی مشاوره شکست عشقی

عشق و حس دوست داشتن یکی از برترین احساسات در وجود هر آدمی است که گاه ممکن است در روند رابطه احساسی شخص دچار آسیب شده و شکست عاطفی را تجربه کند.

کنار آمدن و پذیرفتن با مسئله شکست عشقی گاه برای افراد غیرممکن به نظر میرسد و ممکن است اثرات آن تا مدتها در درون شخص باقی بماند. لذا وجود یک روانشناس و مشاوره شکست عشقی و با تجربه می‌تواند در پذیرفتن این مسئله و ترمیم روحیه آسیب دیده فرد نقش مهم و موثری داشته باشد.

شکست عشقی

مشاوره شکست عشقی چیست؟

در یک تعریف ساده، شکست عشقی به معنای پایان رابطه عاطفی و احساس رنج کشیدن از پایان این رابطه عاشقانه است. این احساس رنج ممکن است با توجه به واکنش شما نسبت به اتفاق پیش آمده متفاوت باشد. اگر شما آدم زودرنجی باشید و یا به شدت احساساتی هستید و با کوچکترین اتفاقی مشابه این دچار افسردگی می‌شوید، مشاوره شکست عشقی برای درمان شما الزامی است.

در مشاوره شکست عشقی، مشاور روانشناس با توجه اتفاقات پیش آمده و علت بروز این اتفاق با شما به گفتگو و سوال و جواب می‌پردازد و منشأ رخداد شکست عشقی را پیدا می‌کند. سپس با انجام برخی تست های روانشناسی از شما، متناسب با رفتار و شخصیت شما، مشاوره خواهد داد و از آنجایی که مشاور روانشناس اطلاعات کامل و درک بالایی نسبت به شکست عشقی دارد، شما را نیز کاملا درک می‌کند.

مشاوره شکست عشقی

درمان شکست عشقی چقدر طول می‌کشد؟

اما چگونه می‌توان با شکست عاطفی کنار آمد و درمان شکست عشقی چقدر طول می‌کشد؟ روند درمان شکست عشقی کاملا به واکنش شما بستگی دارد. اما در حالت عادی روند درمان شکست عشقی بین 1 الی 6 ماه زمان می‌برد. همچنین در بالاتر اشاره کردیم که عده‌ای با این قضیه دیرتر کنار می‌آیند و حتی تا سالیان سال غم و درد شکست عشقی با آنهاست.

برای درمان شکست عشقی راه‌های زیادی وجود دارد. شکست عاطفی معمولا با گذشت زمان، برقراری ارتباط و احساس محبت به شخصی دیگر، درگیر کردنِ خود با روزمرگی، مشغول بودن در کار و یا فعالیت‌هایی که ذهن را درگیر می‌کند، درس خواندن و یا دریافت کمک و مشاوره شکست عشقی از جمله مواردی است که برای درمان می‌توانید از آن استفاده کنید.

درمان شکست عشقی در زنان | با شکست عشقی چه کنیم؟

خانم‌ها با توجه به احساسات و روحیات لطیفی که دارند، به نسبت آقایان بیشتر دچار شکست عشقی می‌شوند. تحمل غم شکست عشقی بسیار سخت است زیرا به هرحال شما کسی که علاقه شدید قلبی به او داشته‌اید و خاطرات زیادی از او در ذهن خود دارید را از دست داده‌اید. اما این را هم به خاطر داشته باشید که شکست عشقی تنها به سراغ شما نیامده و این اتفاق ممکن است برای هر شخص دیگری نیز بیفتد. 

اما در ادامه چند راه حل را برای درمان شکست عشقی در زنان را مطرح خواهیم کرد که در روند درمان تأثیرات خوبی خواهد داشت:

اگر هم اکنون در روابط عاطفی خود تجربه تلخی را تجربه می‌کنید و دچار شکست عشقی شده‌اید و به دنبال یک دکتر روانشناس برای درمان آن هستید، مشاورین ما در مرکز مشاوره صدای آرامش همراه شما هستند.

1. احساس سرخوردگی و شرمندگی نکنید!

شاید ابتدا پس مواجه شدن با شکست عشقی خود را سرزنش کنید و خودتان را در امر عاشق شدن مقصر بدانید. اما این تفکر کاملا اشتباه است و همانطور که در بالا اشاره کردیم، این اتفاق ممکن است برای هر شخصی رخ دهد و شاید شما در روزهای ابتدایی دچار غم و اندوه شدیدی بشوید اما با گذر زمان باید با این مسئله کنار بیایید.

درمان شکست عشقی در زنان

2. بیان احساسات روی کاغذ!

همانطور که می‌دانید نوشتن در بیان احساسات و به اصطلاح، سبک شدن دل شما تأثیر خوبی می‌گذارد. هر آنچه در دلتان هست را بنویسید، به خودتان انگیزه دهید و نگذارید که حرف های ناگفته در دلتان بماند. به همین جهت است که تأکید ما، مراجعه به مشاور و روانشناس متخصص می‌باشد. زیرا در جلسات مشاوره شکست عشقی، شما بطور کامل احساساتتان را بیان خواهید کرد.

3. در تنهایی خود نمانید!

یکی از بیشترین و شاید بدترین اقدامات پس از شکست عاطفی، انتخاب تنهایی و خلوت کردن با خود در طولانی مدت است. شما نباید پس از مواجه با شکست عشقی به طور دائم تنها باشید. باید با دوستان، نزدیکان و خانواده خود ارتباط بیشتری برقرار کنید و حتی از آنان در این زمینه کمک بگیرید تا دچار افسردگی نشوید. برای اطلاعات بیشتر، مشاوره افسردگی را بخوانید.

درمان شکست عشقی در مردان

می‌توان گفت که شکست عشقی در مردان یک تجربه‌ی تلخ و ناگوار برای مردان است که گاهی اوقات در جامعه بصورت پنهان این اتفاق می‌افتد و شاید کمتر کسی تصور کند که مردان نیز شکست عشقی را تجربه می‌کنند. شکست عشقی در مردان به دلایل مختلفی مثل مشاهده خیانت از سوی شریک زندگی خود، عدم مهارت کافی برای برقراری ارتباط درست با زنان و… تجربه می‌شود. 

در ادامه برخی از راه‌های درمان شکست عشقی در مردان را بررسی خواهیم کرد:

1. از خودتان حمایت کنید!

نباید این احساس را داشته باشید که تجربه عشق دیگر برای تمام شده است و خود را به هیچ عنوان سرزنش نکنید و در ابتدا از خودتان به طور کامل حمایت کنید. همچنین نباید این باور را در ذهن خود بگنجانید که بلافاصله وارد رابطه عاطفی دیگری شوید. به خودتان زمان دهید و با این مسئله کنار بیایید.

2. معاشرت با افراد قوی و خودساخته!

یکی دیگر از راه های درمان شکست عشقی در مردان، قوی ماندن و کمک گرفتن از افراد حمایتگر، خودساخته و حمایتگر است. همچنین می‌توانید از افرادی که قبلا به مانند شما شکست عاطفی را تجربه کرده‌اند مشورت بگیرید. این کار باعث عدم احساس تنهایی در این مورد خواهد بود. دریافت مشاوره شکست عاطفی نیز یکی دیگر از انتخاب‌های شما برای حل این مسئله است.

3. تغییر در سبک زندگی و ورزش کردن

ورزش کردن یکی از بهترین گزینه‌ها برای فراموشی و مقابله با شکست عشقی می‌باشد. علاوه بر سلامتی، افزایش انگیزه و انرژی که در شما ایجاد می‌کند، به شما کمک خواهد کرد که با مسئله شکست عاطفی راحت تر کنار بیایید.

مشاوره آنلاین با متخصصین روانشناسی

فیروزه عزیزی

مشاوره آنلاین با متخصصین روانشناسی

فیروزه عزیزی

مشاوره شکست عشقی رایگان

در توضیحاتی که دادیم، به برخی از راه‌های درمان شکست عشقی در مردان و زنان اشاره کردیم که در مسیر مقابله با آن می‌تواند به شما کمک کند. اما یکی دیگر از بهترین و منطقی‌ترین راهکارها برای درمان، مشاوره شکست عشقی می‌باشد.

از آنجایی که سلامت روحی روانی مراجعه کنندگان برای مجموعه صدای آرامش بسیار مهم است، این مجموعه به مدت 22 دقیقه مشاوره شکست عشقی رایگان را در اختیار شما عزیزان قرار داده است تا گام اول این مسیر را با خیال آسوده بردارید. شما می‌توانید با یک متخصص مشاوره خانواده با این مسئله براحتی کنار بیایید.

مشاوره شکست عشقی آنلاین

مشاوره شکست عشقی آنلاین برای شما به جهت کاهش در هزینه‌ها، احساس راحتی در بیان مشکلات و صرفه جویی در وقت بسیار مناسب است. به همین جهت مشاوره شکست عشقی در مجموعه صدای آرامش بصورت آنلاین برگزار خواهد شد. جهت دریافت مشاوره شکست عشقی آنلاین فرم زیر را تکمیل کنید. همچنین می‌توانید قبل از تکمیل فرم، رزومه مشاورین خانواده صدای آرامش را مشاهده کنید. 

اگر هم اکنون در روابط عاطفی خود تجربه تلخی را تجربه می‌کنید و دچار شکست عشقی شده‌اید و به دنبال یک دکتر روانشناس برای درمان آن هستید، مشاورین ما در مرکز مشاوره صدای آرامش همراه شما هستند.

سوالات متداول

سوالات مشاوره شکست عشقی

با توجه به نظر کسانی که شکست عشقی خورده‌اند دریافت مشاوره از روانشناس مشاوره شکست عشقی بهترین و اصولی‌ترین راهکار برای کاهش صدمات شکست عاطفی و درمان آن می‌باشد.

در مرکز مشاوره ساپتک ایرانیان می‌توان از سه طریق مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین شکست عشقی با متخصص روانشناس ارتباط گرفت. کافی است فرم موجود در همین صفحه را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

بله قطعا، یکی از مزیت‌های مشاوره تلفنی عدم مراجعه به صورت حضوری و استفاده از خدمات مشاوره از راه دور می‌باشد بخصوص زمانی که امکان حضور در محل برای اشخاص وجود نداشته باشد.

هزینه مشاوره بسته به نوع مشکل و چالشی است که شخص با آن روبروست، متفاوت می‌باشد و برای مشاوره تک جلسه 400 هزار تومان می‌باشد، برای دریافت اطلاع دقیق از نحوه محاسبه قیمت جلسات مشاوره روانشناسی و دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید.

برای دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره روانشناسی درمان شکست عاطفی و دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره روی دکمه دریافت مشاوره کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.