مشاوره تخصصی زوج درمانی

باید این را پذیرفت که هیچ شخصی کامل و بی‌نقص نیست. بنابراین شاید شما هم در زندگی زناشویی به مشکلاتی برخورد کنید که البته این به معنای پایان زندگی مشترک شما نیست و خواسته یا ناخواسته تعارضاتی بین زوجین شکل می‌گیرد. عدم صمیمیت عاطفی، وجود روابط فرا زناشویی، خیانت، مشکلات مالی و یا مسائل جنسی، از جمله مشکلاتی است که در روابط زناشویی پیش می‌آید. مشاوره زوج درمانی یکی از راهکارهای مقابله با حل مشکلات زوجین است که تا حدود بسیار زیادی می‌تواند موارد ذکر شده را برطرف کند. 

مشاوره زوج درمانی چیست؟

اما مشاوره زوج درمانی چیست؟ چرا زوجین به مشاوره زوج درمانی و دریافت مشاوره از زوج درمانگر احتیاج دارند؟ در جلسات زوج درمانی چه مواردی مطرح و بررسی می‌شود؟ در اینجا پاسخ تمامی این سؤالات را خواهیم داد. با مجموعه صدای آرامش همراه باشید.

مشاوره زوج درمانی چیست؟

مشاوره زوج درمانی در واقع نوعی راهکار برای درمان اختلافات و مشکلات میان زوج ها است. این نوع مشاوره معمولا با طی کردن چندین جلسه مشاوره زوج درمانی و دریافت مشاوره از زوج درمانگر شروع می‌شود و تا زمان حل مشکلات زوجین ادامه پیدا می‌کند. البته تعداد جلسات زوج درمانی بستگی دارد. معمولا جلسات مشاوره زوج درمانی با حضور هر دو نفر شکل می‌گیرد و گاهی اوقات نیاز است تا بصورت جداگانه به طرفین رابطه، مشاوره داده شود.

چرا باید از زوج درمانگر کمک بگیریم؟

عده‌ای از زوجین تصور می‌کنند که نیازی به زوج درمانگر ندارند و معتقدند که مشکلات رابطه‌شان را باید خودشان حل کنند و به نوعی خود درمانی را انتخاب می‌کنند. عده‌ای دیگر تصور می‌کنند که اگر مشکلاتشان را با دیگران در میان بگذارند، از خود ضعف نشان داده‌اند. در واقع هر دو نوع این تفکرات اشتباه است و در بلند مدت ممکن است زندگی مشترک شما خاتمه یابد.

مشاور و زوج درمانگر آنلاین با شناخت و تجربه‌ای که از روابط زناشویی دارد، به بررسی مهم ترین موارد و اختلافاتی که میان شما و پارتنر شما ایجاد شده است، می‌پردازد. یک زوج درمانگر خوب در طی سالیان سال آموزش دیده است تا به شیوه‌های مختلف و با توجه به مشکلات شما، راهکارهایی اصولی به شما ارائه دهد و به تقویت و استحکام رابطه شما کمک کند.

چه زمانی برای مشاوره آنلاین زوج درمانی اقدام کنیم؟

هنگامی که تعارضات زوجین شدت نگرفته است، بهترین زمان برای دریافت مشاوره زوج درمانی است. در این زمان معمولا هر دو طرف با آرامش و صبر و حوصله بیشتری می‌توانند تصمیم بگیرند. زیرا در صورتی که اختلافات میان آن‌ها شدت بگیرد و از مشاوره زوج درمانی کمک نگیرند، ممکن است پیامدهایی نظیر طلاق عاطفی، خیانت، روابط فرازناشویی را به دنبال داشته باشد. در صورت وجود مسائل و مشکلات زیر پیشنهاد می‌شود که به مرکز مشاوره زوج درمانی مراجعه کنید و یا از طریق مشاوره آنلاین زوج درمانی اقدام به حل مشکل کنید.

بهترین زوج درمانگرها در مجموعه صدای آرامش

پس از آنکه تصمیم به دریافت مشاوره زوج درمانی گرفتید، گام بعدی انتخاب بهترین زوج درمانگر است تا بتواند با توجه به موانعی که در رابطه شما بوجود آمده است را برطرف کند.

مجموعه صدای آرامش، تعدادی از مشاوران باتجربه و متخصص را در زمینه زوج درمانی و مشاوره خانواده گرد هم آورده است تا به زوج‌ها در مسیر بهبود و نوسازی روابط‌شان کمک کند. جهت مشاهده رزومه بهترین زوج درمانگر ها در تهران و سایر شهرها، وارد صفحه رزومه مشاورین خانواده صدای آرامش شوید.

اگر از وجود برخی مسائل در زندگی با شریک عاطفی خود رنج می‌برید و به دنبال یک زوج درمانگر خوب هستید، مشاورین ما در مرکز مشاوره صدای آرامش همراه شما هستند.

روند مشاوره زوج درمانی به چه صورت است؟

اما زوج درمانی به چه صورت است و چه مواردی در جلسات زوج درمانی مطرح می‌شود؟ ابتدا در جلسات اولیه مشاوره، سؤالات کلی از گذشته رابطه شما از روز اول آشنایی تا به امروز پرسیده می‌شود. همچنین در ادامه سوالات و اطلاعاتی از قبیل فرهنگ خانواده‌های شما، جایگاه خودتان و خانواده ها در جامعه و دیگر موارد مشابه پرسیده می‌شود.

در جلسات بعدی، با توجه به دریافت اطلاعات اولیه از وضعیت رابطه، مشکلات اصلی و هدف، شناسایی می‌شوند و تمرکز مشاور بیشتر بر روی آن مسائل است. و پس از بررسی مشکلات، راهکارهایی متناسب با شرایط زوجین، ارائه می‌شوئد تا زن و شوهر بتوانند به درک متقابلی از مسائل برسند. 

روند مشاوره زوج درمانی به چه صورت است؟

چند تکنیک زوج درمانی

برای زوج درمانی، راه و روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌تواند در روند درمان به زوجین کمک کند. چند تکنیک زوج درمانی که بهترین بازدهی را داشته‌اند در ادامه معرفی خواهیم کرد:

روایت درمانی

 ” روایت درمانی ” باعث می‌شود تا شما از جوانب و زوایای مختلف به مسئله و مشکل نگاه کنید. روایت درمانی باعث می‌شود تا تصمیم منطقی تر بگیرید. در تکنیک زوج درمانی به روش روایت درمانی، شما مشکلاتتان را به صورت داستان و یک روایت برای مشاور بیان می‌کنید.

زوج درمانی گاتمن

بطور خلاصه، روش گاتمن به درک متقابل از همسر کمک می‌کند. این روش نیز باعث افزایش احترام به یکدیگر، درک بالا از همسر و حل تعارضات بوجود آمده می‌شود. گفتگو درباره مشکلات با آرامش بیشتر نیز یکی دیگر از فواید این روش می‌باشد.

روانشناسی مثبت گرا

در روانشناسی مثبت‌گرا، شما باید حتی به اندک لحظات خوشی که با همسرتان داشته‌اید فکر کنید. برخی از روانشناسان معتقدند که با انتخاب این روش، روابط و زندگی زوجین شاداب تر و بانشاط‌تر خواهد شد. در این روش آموزش خواهید دید که افکار و احساسات منفی را از ذهن خود پاک کنید و همان افکار و حس خوب را جایگزین کنید.

روانشناسی مثبت گرا

مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان

هدیه‌ی مجموعه صدای آرامش به شما، مشاوره زوج درمانی آنلاین رایگان به مدت 22 دقیقه است. در مشاوره زوج درمانی رایگان، بررسی کلی پیرامون مشکلاتی که در رابطه شما رخ داده است بررسی خواهد شد و متناسب با روحیات شما، راهکارهایی به شما داده خواهد شد. لازم به ذکر است مشاوره رایگان بصورت آنلاین برگزار می‌شود. برای شروع روند زوج درمانی کافیست تا از طریق فرم‌ زیر با ما در ارتباط باشید.

اگر از وجود برخی مسائل در زندگی با شریک عاطفی خود رنج می‌برید و به دنبال یک زوج درمانگر خوب هستید، مشاورین ما در مرکز مشاوره صدای آرامش همراه شما هستند.

سوالات متداول

سوالات زوج درمانی

تعداد جلسات مشاوره زوج درمانی کاملا بستگی به نوع مشکل و چالشی دارد که طرفین رابطه درگیر آن هستند.

قطعا بله. زوج‌های زیادی وجود دارند که با مراجعه به روانشناس و زوج درمانگر آرامش و محبتشان به همسر به نسبت گذشته افزایش پیدا کرده است که علت آن هم به تخصص و مهارت زوج درمانگر برمی‌گردد.

بطور کلی زمانی که احساس می‌کنید خود و همسرتان از پس حل مشکلات برنمی‌آیید و احتیاج به مشورت از فرد دلسوز، و یا مشاور متخصص دارید. 

بطور کلی هزینه مشاوره زوج درمانی در مجموعه صدای آرامش از 400 هزارتومان شروع می‌شود اما در نظر داشته باشید که این کمترین قیمت می‌باشد و هزینه نهایی به تعداد جلسات مشاوره بستگی دارد.

ابتدا یک مشاوره 22 دقیقه‌ای رایگان بصورت هدیه از مجموعه صدای آرامش دریافت خواهید کرد. سپس پس از هماهنگی‌های لازم بقیه جلسات مشاوره بصورت آنلاین و در صورت تمایل بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

1 دیدگاه در “مرکز تخصصی مشاوره زوج درمانی

  1. نازنین زهرا گفت:

    من و شوهرم چن ماهه که هرروز باهمدیگه درگیر میشیم شدت اختلافمون قبلا کمتر بود ولی با دخالت خانواده شوهرم اوضاع زندگیمون هی داره بدتر و بدتر میشه میخاستم بدونم راهی هس که زندگیمون به روال سابقش برگرده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.