مرکز مشاوره روانشناسی درمان استرس و اضطراب

استرس و اضطراب به عنوان مهمان ناخوانده جوامع شلوغ شهری و صنعتی شناخته شده که گاه زندگی افراد را دچار تغییرات غیر قابل جبران و مخربی می‌کند، افراد بعضا در طول زندگی خود با مسائل و نشانه‌هایی از قبیل بی‌خوابی، پنیک، حملات عصبی، بی‌قراری و دلهره و نگرانی مداوم مواجه می‌شوند که ریشه در مسائل مختلفی از قبیل فشارهای کاری، نشخوارهای ذهنی مداوم و دیگر موارد دارند.

در این مواقع در میان گذاشتن مشکل و مسئله‌ خود با متخصص مشاوره درمان استرس و اضطراب می‌تواند راه حل مناسبی برای درمان آن باشد چرا که مشاوره روانشناسی استرس به عنوان یکی از بهترین و موثرترین راهکارها برای درمان اضطراب و عوارض ناشی از آن تا کنون شناخته شده است.

انواع اختلالات اضطرابی

نشانه‌های اضطراب کدامند؟

اثرات منفی و مخرب استرس نه تنها روح و روان فرد را دربر می‌گیرد بلکه فیزیلوژی و بدن فرد را هم تحت تاثیر خود قرار داده و به همین دلیل است که ریشه اکثر بیماری‌های روان تنی در استرس و اضطراب می‌باشد به عنوان مثال علت برخی از انواع بیماری صرع یا ام اس م به دلیل مشکلات روحی و روانی فرد گزارش شده است.

استرس علاوه بر تاثیرات مخربی که در روح و روان هر فرد میگذارد اثرات منفی نیز در بدن شخص باقی برای اینکه بدانیم استرس با بدن چه می‌کند و چه تاثیراتی براسترس و اضطراب معمولا خود را با نشانه‌هایی از قبیل بی‌خوابی، تپش قلب، دلشوره، بی قراری و نگرانی مداوم، لرزش دست و تعریق بیش از حد نشان می‌دهد که در صورت عدم درمان به هنگام در استرس و اضطراب شدید این موارد نیز بیشتر و شدیدترند.

روش‌های موثر در درمان استرس و اضطراب

روش های موثر در درمان استرس و اضطراب

نسبت به شدت استرس راه‌های مختلفی برای کنترل آن وجود دارد، به عنوان مثال استفاده از تمرین‌های مدیتیشن و تن‌آرامی تاثیرات فوق العاده خوبی در مهار استرس داشته و با انجام تنفس‌های عمیق و ذهن آگاهانه فرد می‌تواند خود را از موقعیت اضطرابی که در آن قرار دارد نجات دهد.

همچنین تحقیقات ثابت کرده که انجام فعالیت های جسمانی و ورزش سبب ترشح هورمون اندورفین در بدن شده که باعث افزایش احساس شادمانی و رضایت در افراد می‌شود در این میان ارتباط با دیگران و درمیان گذاشتن مشکلات خود با شخصی مورد اعتماد و موثر نیز می‌تواند راهکار مناسبی باشد ولیکن از آنجایی که افراد معمولا دانش روانشناسی لازم را برای راهنمایی فرد مضطرب ندارند توصیه می‌شود برای مشاوره کنترل استرس و اضطراب حتما از یک دکتر روانشناس کمک گرفته شود.

بهترین داروی دلهره و اضطراب

همانطور که ذکر شد روش‌های مختلفی برای کنترل و درمان اضطراب وجود دارد از ورزش و فعالیت جسمانی تا دارو درمانی اما ممکن است این سوال پیش بیاید که بهترین راهکار برای از میان برداشتن این چالش چه می‌باشد؟

در بسیاری از موارد ورزش، ذهن آگاهی و مدیتیشن و یا نوروفیدبک به تنهایی در درمان افسردگی کارساز نیستند و نیاز هست که در کنار این موارد از تخصص یک مشاور استرس بهره گرفت لذا در این میان می‌توان مشاوره روانشناسی را بهترین داروی دلهره و اضطراب دانست.

اگر هم اکنون استرس و اضطراب را در زندگی خود تجربه می‌کنید و به دنبال یک دکتر روانشناس برای درمان اضطراب هستید مشاورین ما در مرکز مشاوره ساپتک ایرانیان همراه شما هستند.

بهترین زمان برای دریافت مشاوره درمان اضطراب و استرس

اغلب افرادی که دچار استرس و اضطراب از انواع مختلف آن هستند نسبت به درمان این مشکل منفعل و بی‌تفاوت بوده و ظرفیت ذهنی خود را بیشتر مشغول حجم عظیمی از نشخوارهای ذهنی و افکار منفی می‌نمایند. در نتیجه با گذر زمان نه تنها بهبودی حاصل نمی‌شود بلکه شاهد عوارض و نشانه‌های شدیدتری از آن هستند و مستعد بروز استرس و اضطراب شدید هستند.لذا برای جلوگیری از پیشرفت و بهبودی اختلالات اضطرابی بهتر است در مراحل ابتدایی به فکر راه چاره و درمان آن باشیم.

چند نوع اختلال اضطرابی وجود دارد؟

از آنجایی که استرس و اضطراب به عنوان یک اختلال در سیستم روانی شخص شناخته می‌شود دارای انواع مختلفی می‌باشد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

اختلال اضطراب اجتماعی

اضطراب اجتماعی یک نوع اختلال اضطرابی است که زمانی که در فرد در یک جمع قرار دارد با آن مواجه می‌شود و از اینکه مورد توجه و یا قضاوت دیگران قرار گیرد به شدت مضطرب می‌شود.

اختلال اضطراب جدایی در کودکان

برخی از کودکان به علت وابستگی به والدین و یا اطرافیان نزدیک خود در هنگام جدایی از آنها دچار استرس و اضطراب و بی‌قراری می‌شوند،کودکان بیشتر این اضطراب را در هنگام ورود به پیش دبستانی و یا دبستان تجربه می‌کنند. 

• اختلال پانیک یا حمله اضطرابی (Panic)

حمله پنیک یک حمله عصبی- اضطرابی بوده که در آن شخص دچار احساس تپش قلب و تنگی نفس شدید شده و گویی کنترل را از دست داده و معمولا با اختلالات افسردگی و اضطراب رخ می‌دهد.

مشاوره افسردگی

• اختلال آگورا فوبیا (ترس از مکان‌های باز)

آگورا فوبیا یا برزن هراسی اختلال اضطرابی است که شخص از ترک محیط ‌های امن و ورود به مکان‌‌های ناشناخته مانند مراکز خرید، فروشگاه، فرودگاه و … هراس داشته و مشکلات جدی را برای زندگی روزمره او به جود می‌آورد.

• اختلال لالی انتخابی (Mutism)

در این اختلال شخص به علت اضطراب و ترس از قضاوت دیگران سکوت اختیار کرده و با کسی حرف نمی‌زند، این اختلال بیشتر در کودکان دیده می‌شود. کودکان مبتلا به اختلال سکوت انتخابی در محیط خارج از خانه مانند مدرسه یا مهمانی دچار این مشکل می‌شوند.

• اختلال اضطراب فراگیر (Generalised anxiety disorder)

در اختلال اضطراب فراگیر اشخاص بدون دلیل خاصی دچار دلشوره و اضطراب شده و گویی دائم منتظر یک اتفاق و رویداد ناخوشایند هستند و به همین علت شخص در طول روز احساسات منفی زیادی را تجربه می‌کند.

درمان استرس در بهترین مرکز مشاوره استرس تهران

مرکز مشاوره تخصصی استرس و اضطراب ساپتک ایرانیان این امکان را فراهم آورده که بتوانید به صورت رایگان در مدت زمان 22 دقیقه مشکلات مرتبط با استرس خود را با مشاورین ما در میان گذاشته و در صورت درخواست تعیین نوبت و رزرو وقت مشاوره استرس با مشاوره روانشناس استرس انجام شود. برای دریافت نوبت مشاوره کافی است با شماره تلفن‌ 1505 30 91 – 021  تماس بگیرید.

اگر هم اکنون استرس و اضطراب را در زندگی خود تجربه می‌کنید و به دنبال یک دکتر روانشناس برای درمان اضطراب هستید مشاورین ما در مرکز مشاوره ساپتک ایرانیان همراه شما هستند.

سوالات متداول

سوالات متداول مشاوره استرس و اضطراب

استرس و اضطراب در صورتی که شدت یابد نشانه‌های زیر را دارد: خستگی مفرط، عدم تمرکز، بی اشتهایی، درد معده ، سردرد و مشکل در خواب

روش‌های مختلفی برای درمان استرس وجود دارند از قبیل دارودرمانی، مدیتیشن، فعالیت جسمانی و مشاروه روانشناسی که در بین این راهکارها مشاوره روانشناسی اثربخشی بیشتری دارد.

در مرکز مشاوره ساپتک ایرانیان می‌توان از سه طریق مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین اضطراب با متخصص روانشناس ارتباط گرفت.

یکی از مزیت‌های مشاوره تلفنی عدم مراجعه به صورت حضوری و استفاده از خدمات مشاوره از راه دور می‌باشد بخصوص زمانی که امکان حضور در محل برای اشخاص وجود نداشته باشد.

هزینه مشاوره استرس بسته به نوع مشکل و چالشی است که شخص با آن مواجه است، متفاوت می‌باشد لذا برای دریافت اطلاع دقیق از نحوه محاسبه قیمت جلسات مشاوره روانشناسی درمان اضطراب و دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید.

برای دریافت نوبت و رزرو وقت  مشاوره روانشناسی درمان اضطراب و دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید. و یا فرم موجود در همین صفحه را تکمیل نمایید.