از راه دور هواتو دارم؛

ساپتک ایرانیان | مرکز مشاوره خانواده برای ایرانیان خارج از کشور

ایرانیانی که به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند، گاهاً با چالش‌هایی از جمله دوری از خانواده و دوستان، سازگاری با زبان و فرهنگ جدید، پیداکردن شغل و خانه، مواجهه با نژادپرستی و… روبه‌رو هستند که می‌تواند تأثیر منفی بر سلامت روان و رفاه آن‌ها داشته باشد.

تحمل دوری از خانواده و وطن، پیداکردن شغل و خانه، استفاده از زبان یک کشور دیگر در تمام طول شبانه روز و در تمام موقعیت‌ها می‌تواند منجر به افسردگی و یا ناامیدی شود. در اینجا به بررسی مزایا، علت‌ها و هزینه مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور می‌پردازیم.

مشاوره خانواده ایرانیان خارج از کشور

اهمیت مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مهاجرت به یک کشور جدید، برای اکثر افراد استرس و فشارهای روانی را به همراه دارد. آشنا نبودن با زبان و فرهنگ آن جامعه احساساتی را در فرد مهاجر ایجاد می‌کند که ممکن است احساس ناراحتی و دلتنگی داشته باشد. از این رو بهره بردن از مشاور و مشاوره خانواده ایرانیان خارج از کشور در مراحل جدی‌تر، می‌تواند کمک بسیار بزرگی به فرد مورد نظر کند. مشاوری که با ریشه فرهنگی فرد آشنا باشد می‌تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را تحلیل کنید، با چالش‌ها کنار بیایید و با مشکلات بهداشت روان مقابله کنید.

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور از اهمیتی برخوردار است که می‌تواند منجر به موفقیت تحصیلی، پیشرفت کاری، بهبود شرایط خانواده و بهتر شدن انگیزه و اشتیاق فرد مورد نظر برای زندگی در خارج از کشور شود. هر ساله تعداد بیشتری از ایرانیان به دلایل مختلفی که در کشور به وجود آمده است، به خارج از کشور مهاجرت می‌کنند و ایجاد چالش‌های عاطفی‌ برای آن‌ها، اهمیت داشتن یک مشاور ماهر را بیشتر نمایان می‌کند.

مزایای مشاوره خانواده ایرانیان خارج از کشور

وقتی شما به عنوان یک مهاجر وارد فضای کشوری جدیدی می‌شوید با چالش‌هایی روبه‌رو می‌شوید. مشاوره به شما کمک می‌کند تا احساسات خشم، غم، تنهایی و… خود را در یک فضای امن با مشاور خود در میان بگذارید. در جلسات مشاوره، مشاوران به شما آموزش می‌دهند که چگونه با چالش‌های مهاجرت کنار بیایید. کنار آمدن با فرهنگ کشور مورد نظر، یکی از مواردی است که مشاوران به شما کمک می‌کنند تا مهارت‌های لازم را برای حل این مسئله به دست آورید.

  • از آنجایی که مهاجرت ممکن است به تنهایی و انزوا منجر شود، مشاوره کمک می‌کند تا یک شبکه حمایتی ایجاد کنید و همچنین دوستانی پیدا کنید که آن‌ها هم مثل شما درگیر چالش‌های مهاجرت هستند.
  • مهاجرت مشکلات سلامت روان مانند افسردگی و اضطراب را به همراه می‌آورد که یک مشاور ماهر می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند تا کیفیت زندگی خود را بهتر کنید و از این مشکلات رها شوید.
  • بهتر است بدانید یکی از اصول اولیه در رابطه با درمان، رازداری روانشناس می‌باشد. شما باید احساس امنیت کافی در صحبت با درمانگر خود داشته باشید و بتوانید با خیال آسوده، تمام جزئیات و مشکلات متفاوتی که در زندگی شما وجود دارد را با روانشناس در میان بگذارید. این احساس امنیت، موجب می‌شود که روند درمان شما بسیار تسهیل یابد.
  • زمانی که شما نتوانید در هنگام صحبت با روانشناس خود احساس امنیت کنید، ممکن است از مطرح کردن بسیاری از جزئیات مهم و سرنوشت ساز خودداری کنید، که این مسئله باعث گمراهی روانشناس می‌شود و در نتیجه نمی‌تواند شما را به درستی راهنمایی کند. اگر دچار چالش‌های بعد از مهاجرت شده‌اید، روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

22 دقیقه رایگان مهمان ما باشید!

برای مشاوره رایگان خانواده فرم زیر را تکمیل نمایید تا از خدمات مشاوره رایگان ساپتک ایرانیان بهره‌مند شوید.

مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور

مهم‌ترین بخش دریافت مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور، پیدا کردن یک مشاور دلسوز و باتجربه و همچنین وجود مرکز مشاوره ایرانیان خارج از کشور است. یک مرکز تخصصی  که پیگیر وضعیت و مشکلات اصلی مراجعه کنندگان باشد، بصورت اصولی و با استفاده از یک استراتژی مشخص این افراد را راهنمایی کند.

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

مجموعه ساپتک ایرانیان، با بکارگیری از جدیدترین شیوه‌های مشاوره و استفاده از مشاوران متخصص و دلسوز، همواره در تلاش بوده تا به هموطنان خود در کشورهای مختلف کمک کند.

عمده ترین مشکلاتی که مشاوران ساپتک، آن‌ها را مرتفع می‌کند!

در پایین همین صفحه، عمده ترین مشکلات مهاجرین بررسی شده است که پیشنهاد می‌کنیم این بخش را مطالعه کنید. اما طبق آمار، بیشترین مشکلاتی که مراجعه‌کنندگان با آن مواجه شدند، موارد زیر است:

احساس تنهایی و افسردگی

اولین و عمده‌ترین مشکل افراد مهاجر، احساس تنهایی و افسردگی است. ممکن است برخی از مراجعه‌کنندگان بدون خانواده و تنهایی مهاجرت کرده باشند و در کشور جدید نتوانند با اطرافیان ارتباط خوبی برقرار کنند. همچنین دوری از خانواده و دوستان باعث ایجاد افسردگی در این افراد می‌شود.

خوشبختانه با پیگیری‌ها و برگزاری جلسات متعددی که مشاوران ساپتک با این افراد داشتند، با ارائه راهکارهای مختلف با توجه به نوع شخصیت این افراد، این مشکل را حل و تا حدود زیادی کاهش دادند.

افسردگی

از دیگر مشکلات عمده میان مهاجران، افسردگی است. علت ایجاد افسردگی میان آنان می‌تواند دوری از دوستان، عدم آشنایی کامل با فرهنگ کشور جدید، ناسازگاری با محیط جدید و… اشاره کرد. 

به یاد داشته باشید که درصورت توجه نکردن به افسردگی و درمان آن، باعث کاهش انگیزه شما در کشور جدید شده و مشکلات دیگری را رقم می‌زند. با مشاوره 22 دقیقه‌ای رایگان ساپتک، مشکلات خود را با مشاوران ما درمیان بگذارید تا در کنار شما بتوانند این مشکل را حل کنند.

هزینه مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور

هزینه مشاوره خانواده برای ایرانیان خارج از کشور قیمت ثابتی ندارد و بازه‌های قیمتی مختلفی وجود دارد. اگر شما دچار چالش‌های بعد از مهاجرت شده‌اید، پیشنهاد ما به شما برگزاری جلسات آنلاین مشاوره با مشاوران ایرانی است. چون از لحاظ هزینه، قطعا شما هزینه کمتری را پرداخت می‌کنید. تعرفه‌های هزینه مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بسیار کمتر از سایر کشورها است. در حالی که کمترین هزینه مشاوره در کشورهای خارجی ساعتی 70 دلار است.

هزینه

1 جلسه مشاوره
19 دلار امکان پرداخت با تتر
  • 1 جلسه مشاوره
  • 45 دقیقه مشاوره
  • تست شخصیت شناسی

هزینه

3 جلسه مشاوره
49 دلار امکان پرداخت با تتر
  • 3 جلسه مشاوره
  • هر جلسه 45 دقیقه
  • تست شخصیت شناسی

مشاوره روانشناسی خارج از کشور

یکی از مشکلاتی که اکثر مهاجران با مشاوران ما در میان می‌گذارند، مشکلات روانشناسی است. حتی اگر از لحاظ مالی هم شرایط خوبی داشته باشید، ممکن است دچار مشکلاتی نظیر افسردگی، حس غربت، دلتنگی و مشکلات دوری از خانواده، مواجه شدن با نژادپرستی، ناموفق بودن در روابط اجتماعی و… شوید. در چنین شرایطی معمولا دوستان و نزدیکان به شما احساس امنیت و دلگرمی می‌دادند اما حال شما در کشوری دیگر تنها هستید. چاره کار چیست؟

در چنین شرایطی، مشاوره خانواده کاملا با شرایط و موقعیت شما آگاه است و با اطلاع از مشکلات روحی روانی شما، بهترین راهکارها را برای بهبود وضعیت شما ارائه می‌دهد.

آیا مشاوره آنلاین تأثیرگذار است؟

شاید از خود بپرسید که آیا مشاوره آنلاین به اندازه مشاوره حضوری تاثیرگذار است؟ قطعا شما به صورت حضوری می‌توانید نتیجه بهتری را از جلسات مشاوره دریافت کنید اما از طرفی استفاده از مشاوره آنلاین برای شما از لحاظ هزینه، رفت‌و‌آمد و زمان مقرون به صرفه‌تر است.

شما با مشاوره آنلاین می‌توانید در هرکجای دنیا که هستید، از طریق جلسات مشاوره آنلاین مشکلات و چالش‌های خود را برطرف کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق مشاوره روانشناسی خارج از کشور، جلسات مشاوره خود را شروع کنید که هموطن و هم‌زبان شما است و از لحاظ فرهنگی شرایط یکسانی را دارید.

بهره‌مندی از مشاوره با مشاوران ایرانی مقیم داخل و خارج از کشور

ما در مجموعه ساپتک ایرانیان این امکان را فراهم کرده‌ایم تا شما بتوانید با مشاوران ایرانی ما چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور بتوانید جلسات مشاوره داشته باشید.

مشاور داخلی برای ایرانیان خارج از کشور

همانطور که اشاره کردیم مشاوره آنلاین خانواده توسط روانشناسان داخلی به ایرانیان خارج از کشور شامل مزایای مختلفی از قبیل بهره‌مندی از تطابق فرهنگی بین روانشناس و مشاوره شونده،  هزینه کم جلسات، عدم نیاز به مراجعه حضوری، مشاوره در هر زمان و مکان و … می‌باشد. در صورت تمایل می‌‌توانید بر روی دکمه زیر کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید تا از خدمات مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور بهره‌مند شوید.

مشاور ایرانی در خارج از کشور

در صورتی که نیاز به مشاوره حضوری با متخصصان روانشناس هم وطن خود را دارید حضور مشاوران ایرانی و هم زبان خودتان در خارج از کشور می‌تواند این فرصت را در اختیار شما بگذارد تا از خدمات مشاوره حضوری در خارج از ایران بهره‌مند شوید. اما در حال حاضر این امکان فراهم نشده ولیکن در آینده نزدیک به لیست خدمات ساپتک اضافه خواهد شد.

مشاوره خانواده در کانادا

کانادا از جمله کشورهایی است که این سال‌ها مقصد مهاجرت ایرانیان قرار گرفته است. همانطور که وزارت خارجه کانادا اعلام کرد، این کشور با پیشبرد اهداف خود، قصد دارد از سال 2023 تا 2026 چندین میلیون مهاجر را از کشورهای مختلف جذب کند.

همچنین اگر در حال حاضر به این کشور مهاجرت کرده‌اید و قصد دارید تا در زمینه‌های مختلف مشاوره بگیرید، می‌توانید از طریق فرم زیر با مشاورین ساپتک ایرانیان در ارتباط باشید.

وجود روانشناس ایرانی برای مشاوره خانواده در کانادا

علت تأکید ما بر انتخاب مشاور ایرانی برای مشاوره خانواده در کانادا این است که روانشناس ایرانی با فرهنگ افراد و خانواده‌های ایرانی آشنایی بیشتری دارد و می‌تواند کمک بیشتری به شما در زمینه‌های مختلف بکند.

همچنین اگر در حال حاضر به این کشور مهاجرت کرده‌اید و قصد دارید تا در زمینه‌های مختلف مشاوره بگیرید، می‌توانید از طریق فرم زیر با مشاورین ساپتک ایرانیان در ارتباط باشید.

البته مشکلات دیگری نظیر کمبود درآمد، عدم آشنایی با فرهنگ کشور کانادا، احساس تنهایی و غربت و… وجود دارد که تمامی این مشکلات قابل درک هستند. اما نگران نباشید! همیشه برای حل این مشکلات راهکار وجود دارد. مجموعه ساپتک ایرانیان با استفاده از مشاوران باتجربه و دلسوز، بصورت آنلاین با شما بطور مداوم در ارتباط هستند. مشاوره خانواده در کانادا می‌تواند به رشد و موفقیت شما در این کشور کمک کند.

22 دقیقه رایگان مهمان ما باشید!

برای مشاوره رایگان خانواده فرم زیر را تکمیل نمایید تا از خدمات مشاوره رایگان ساپتک ایرانیان بهره‌مند شوید.

مشاوره خانواده در تورنتو

همانطور که می‌دانید، کانادا کشوری مهاجرت‌پذیر با شرایط آسان نسبت به سایر کشورها است از همین رو تعداد مهاجران ایرانی در کانادا نزدیک به 500 هزار نفر تا سال 2021 برآورد شده است. تورنتو نیز یکی از اصلی‌ترین و بهترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود و تعداد قابل توجهی از مهاجران ایرانی در این شهر اقامت دارند. 

اما داشتن یک زندگی ایده‌آل در تورنتو، نیازمند دریافت مشاوره و بهره‌وری از مشاور خانواده در تورنتو است. خوشبختانه مشاوران ایرانی ساپتک ایرانیان با ارائه 22 دقیقه مشاوره آنلاین و رایگان پیرامون مشکلات و موانع شما در این شهر، شما را راهنمایی می‌کنند.

چرا باید از مشاور ایرانی برای مشاوره ایرانیان خارج از کشور استفاده کرد؟

ایرانیان خارج از کشور با یک فرهنگ جدید روبه‌رو هستند که اطلاع دقیقی‌هم از آن ندارند اما مجبور هستند تا طبق فرهنگ آن کشور رفتار کنند. وظیفه مشاور در اینجا این است که فرد را با فرهنگ جدید آشنا کند و به او کمک کند تا با دیگران ارتباط برقرار کند. افراد در این شرایط آسیب‌پذیر هستند و کوچک‌ترین دلخوری و درگیری می‌تواند باعث ناامیدی آن‌ها شود.

توصیه می‌شود یک مشاور فارسی زبان انتخاب کنید تا بتوانید در کشور غریب زندگی بهتری را تجربه کنید. البته کمک گرفتن از مشاور غیرایرانی نیز می‌تواند در آینده به شما کمک کند اما پیشنهاد می‌شود تا حتما چندین جلسه را با مشاوران فارسی زبان پشت سر بگذارید.  این کار باعث افزایش احساس امنیت و افزایش انگیزه شما برای ادامه زندگی در خارج از کشور می‌شود.

بهره‌مندی از مشاوره به زبان مادری ( فارسی، ترکی، لری، کردی، گیلکی، مازنی و ...)

مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور به زبان مادری می‌تواند به شما کمک کند تا هم شما مشکلات خود را با مشاور یا روانشناس خود مطرح کنید و در نتیجه مشاور هم می‌تواند راحت‌تر به شما راهکار ارائه دهد.

هزینه کمتر جلسات آنلاین

از آنجایی که در کشورهای پیشرفته هزینه انجام جلسات مشاوره بسیار بالا می‌باشد و افراد با وجود نیاز مُبرم خود به جلسات درمان امکان پرداخت هزینه‌های بالای آن را ندارند، این افراد می‌توانند با شرکت در جلسات آنلاین مشاوره و یا مشاوره آنلاین تلفنی با پرداخت هزینه کمتر، روند درمانی خود را آغاز کرده و زندگی سالم‌تر و بهتری داشته باشند. برای مشاهده هزینه مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور اینجا کلیک کنید.

تطابق فرهنگی در مشاوره به ایرانیان خارج از کشور

هنگام انتخاب روانشناس، باید به این نکته توجه داشته باشید که آشنایی درمانگر با پیشینه فرهنگی شما، می‌تواند مراحل درمانی شما را بسیار جلو بیندازد. زمانی که درمانگر، با فرهنگ، عادات، رسوم و روحیات شما آشنا باشد، درک اتفاقات و انتخاب‌های شما برای ایشان راحت‌تر می‌شود و همچنین به دلیل آشنا بودن با مسائل، می‌تواند راهکارهای سازنده‌تری را به شما ارائه دهد.

اگر از جامعه می‌ترسید و نمی‌توانید در اجتماع باشید، پیشنهاد می‌کنم حتما مقاله نشانه‌های اضطراب اجتماعی را مطالعه بفرمایید..

صرفه جویی در زمان

مشاوره خانواده برای ایرانیان خارج از کشور به صورت آنلاین می‌تواند علاوه‌بر مزیت‌های بالا، به صرف‌جویی در زمان با ارزش ما کمک کند. شما ‌می‌توانید در منزل، محل کار و دانشگاه خود و در زمان مناسب جلسه مشاوره خود را آغاز کنید.

اصلی‌ترین دغدغه‌ها و مشکلات افراد خارج از کشور چیست؟

هنگامی که مهاجرت می‌کنید طبیعتا با مشکلاتی روبرو می‌شوید که ممکن است مقابله با آن‌ها کمی سخت باشد. چنین مشکلاتی حتما نیاز به کمک و دریافت مشاوره از یک فرد متخصص است. با هم به بررسی برخی از این مشکلات می‌پردازیم:

مدیریت امور مالی

به محض اینکه شما به کشور دیگری مهاجرت می‌کنید، در اولین قدم باید هزینه‌های خود را کنترل کنید. آشنایی با محیط محل جدید زندگی، هزینه‌های خوراک، پوشاک و یا حتی مسکن باید حتما بررسی و کنترل شود تا به نوعی با شیوه هزینه‌های روزانه در آن کشور آشنا شوید.

مشکلات روحی

مشکل بعدی که ممکن است شما در ابتدا با آن برخورد کنید، مشکلات روحی دوری از وطن، خانواده، دوستان و حس غربت است. البته ممکن است شما در اوایل روزهای مهاجرت با این موضوع کمی کنار بیایید اما در بلند مدت طبیعتا به یک هم صحبت یا مشاور برای ایرانیان خارج از کشور نیاز پیدا می‌کنید. به این دلیل که مشاور کاملا با شرایط محیط و فرهنگ آن کشور آشنا است و همین مسئله کمک بزرگی به شما می‌کند.

انجام امور روزمره

هنگامی که در ایران حضور داشتید را بخاطر بیاورید! به احتمال زیاد شما یا با خانواده زندگی می‌کردید و یا در کل مسئولیت بعضی از امور روزمره را به عهده شخص دیگری می‌گذاشتید و در واقع تنها نبودید. اما در کشوری دیگر شما به عنوان یک فرد مهاجر هستید و قضیه کاملا فرق می‌کند. شما به عنوان یک شخص مهاجر در قبال تمام امور روزمره خود مسئول هستید؛ چه این امور را به خوبی انجام دهید یا ندهید. البته شما با کمک مشاور می‌توانید مشکلات خود را در میان بگذارید تا راه حل هایی برای این مشکل پیدا و رفع شود.

نتیجه‌گیری

ممکن است برای هرکسی در مهاجرت به یک کشور دیگر، چالش‌هایی پیش بیاید و اگر به سراغ مقابله با این چالش‌ها نرویم، دچار افسردگی یا ناامیدی شویم. در این مقاله مزیت‌های مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور را شرح دادیم و همچنین گفتیم که چرا یک فرد مهاجر نیاز به مشاوره دارد. امیدواریم با مطالبی که ذکر شد، بتوانید نهایت استفاده را از این مقاله ببرید.

سؤالات متداول

شما می‌توانید برای دریافت انواع مشاوره خانواده و روانشناسی، مشاوره شغلی، مشاوره تغذیه از طریق فرم‌های داخل صفحات یا تماس با ما در ارتباط باشید.

با توجه به بالا بودن هزینه مشاوره در خارج از کشور، هزینه مشاوره آنلاین بهترین انتخاب برای شماست. هزینه 1 جلسه تراپی 39 تتر، هزینه 3 جلسه 116 تتر می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

در مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور، مواردی مثل موقعیت شغلی، منبع درآمد و تست‌های شخصیت شناسی بررسی می‌شود. سپس با توجه به مشکلاتی که دارید، به شما مشاوره  کامل و تخصصی داده می‌شود.

مشاوره ساپتک ایرانیان برای مهاجرین به صورت آنلاین و از طریق تماس تلفنی، اسکایپ، گوگل Meet، واتساپ تلگرام و هر راه ارتباطی که مدنظر شماست، انجام خواهد شد.

پرداخت هزینه مشاوره بصورت ارزی و از طریق تتر انجام می‌شود. درصورت تمایل به دریافت مشاوره قبل از شروع جلسات، آدرس کیف پول برای شما ارسال می‌شود تا مراحل پرداخت طی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

سبد خرید

04 فرم مشاوره خانواده خارج از کشور

جنسیت مشاور
نحوه ارتباط با شما (اختیاری)
چه زمانی با شما تماس بگیریم؟ ( اختیاری)

دراسرع وقت کارشناسان ما با شما ارتباط بر قرار می کنند، جهت تماس تلفنی می توانید با شماره 1505 30 91 – 21 98+ تماس حاصل نمائید.
این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

01 فرم تماس

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نحوه ارتباط با شما*

دراسرع وقت کارشناسان ما با شما ارتباط بر قرار می کنند، جهت تماس تلفنی می توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس حاصل نمائید.
این فیلد برای هدف اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .