مرکز تخصصی مشاوره ترک اعتیاد

شاید کمتر کسی باشد که در مورد اعتیاد چیزی نشنیده باشد، بلای خانمان سوزی که در صورت عدم پیشگیری و درمان، سلامت جسمی و ذهنی شخص و همچنین روابط اجتماعی و خانوادگی او را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. ممکن است شخص بارها تصمیم به ترک اعتیاد گرفته باشد اما دوباره به سمت آن حرکت کرده و این رفتار مثل یک چرخه ادامه پیدا می‌کند، لذا در جلسات مشاوره ترک اعتیاد به کمک متخصص روانشناس علل روانی اعتیاد فرد شناسایی و ریشه یابی شود.

مشاوره ترک اعتیاد

مشاوره ترک اعتیاد چیست؟

شاید اولین چیزی که از اعتیاد به ذهن ما برسد اعتیاد به مواد مخدر مانند کوکائین، شیشه باشد اما باید بدانیم اعتیاد شامل مفهوم گسترده‌تری است؛ به گونه ای که اکثر انسان‌ها در زندگی روزمره خود دچار اعتیاد می‌شوند بدون آن که متوجه شوند . اعتیاد نوعی از اختلال است که در آن بدن فرد وابستگی شدیدی به مصرف یک ماده مانند الکل، نیکوتین  … و یا انجام رفتارهای خاص مانند قمار، بازی‌های ویدئویی، روابط جنسی و … پیدا می کند.

مشاوره ترک اعتیاد به افراد کمک می کند تا ضمن آگاهی از وضعیت اعتیاد خود، به سمت ترک آن قدم بردارند. در طول فرآیند مشاوره، مشاور ترک اعتیاد راهکارهای لازم را به فرد ارائه می دهد و گام به گام تا رهایی از شر اعتیاد فرد را همراهی می‌کند.

همان طور که گفتیم اعتیاد صرفا به مصرف مواد مخدر محدود نمی شود و بسته به نوع و میزان وابستگی فرد ، انواع مختلفی دارد به عنوان مثال:

همه موارد بالا از انواع اعتیاد هستند که زندگی فردی و اجتماعی فرد معتاد را تحت تاثیر قرار می‌دهند .

اگر هم اکنون اعتیاد را در زندگی خود تجربه می‌کنید و به دنبال راهی برای ترک آن هستید مشاورین و روانشناسان ما در مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک همراه شما هستند.

چرا اعتیاد یک بیماری است؟

اعتیاد باعث ایجاد تغییراتی در بدن به ویژه دستگاه عصبی می شود که در نتیجه آن، رفتار و عملکرد شخص دچار تغییراتی می‌شود. تاثیرات منفی اعتیاد، هم در کوتاه مدت و هم در طولانی مدت سلامت جسمانی و روانی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند. عوارض جسمانی اعتیاد شامل آسیب به سیستم عصبی، تنفسی، گوارشی و قلب و … است . به علاوه از نظر روانشناختی اعتیاد باعث ایجاد مشکلاتی مانند اضطراب، افسردگی، اختلال شخصیت و … می شود.

رهایی از اعتیاد و روند درمان آن

مشاوره ترک اعتیاد

اولین مرحله ترک اعتیاد این است که فرد بیمار فعل خواستن را صرف کند و همه تلاش خود را برای شروع و ادامه درمان خود به کار ببندد. مرحله بعد، تشخیص نوع و میزان اعتیاد فرد توسط متخصص یا مشاور ترک اعتیاد است. پس از مراجعه به پزشک یا مشاور ،سبک زندگی فرد طبق تجویز مشاور تا رسیدن به نتیجه مطلوب تغییر خواهد کرد. دارودرمانی ، انجام روانشناسی ترک اعتیاد و روان درمانی از خدمات ارائه شده در مشاوره ترک اعتیاد می باشد.

انواع مشاوره ترک اعتیاد

خدمات مشاوره ترک اعتیاد در مراکز مشاوره به روش‌های مختلفی انجام می شود که در ادامه به آن می‌پردازیم:

مشاوره فردی ترک اعتیاد

در جلسات مشاوره فردی، مشاور بدون حضور فرد دیگری، با بیمار گفتگو کرده و نوع یا میزان اعتیاد فرد را بررسی می‌کند. در ادامه، راهکار‌های درمانی برای کنترل و درمان بیمار، از طرف مشاور ارائه می‌شود . بدیهی است که به نتیجه رسیدن فرآیند مشاوره در این مرحله به استمرار و اراده فرد بستگی دارد.

مشاوره گروهی ترک اعتیاد

در مشاوره گروهی تمامی نکات و استراتژی‌های لازم توسط مشاور به تعدادی از افراد بیمار با اعتیاد مشابه، ارائه می شود. در این نوع مشاوره، فرد بیمار از فضای حمایتی جلسات برخوردار است و از تجربه سایرین در مسیر درمان خود بهره‌مند می‌شود.

مشاوره ترک اعتیاد گروهی

مشاوره خانوادگی ترک اعتیاد

حضور اعضای خانواده در جلسه مشاوره باعث دلگرمی و روحیه بخشی به بیمار می شود. در جلسه مشاوره خانواده به تشخیص عوامل ایجاد اعتیاد در فرد، تقویت روابط بین اعضای خانواده به ویژه با فرد بیمار و شرح وظایف خانواده و بیمار در طول دوره درمان پرداخته می شود .

مشاوره ترک اعتیاد چه نقشی در درمان اعتیاد دارد؟

جلسات مشاوره ترک اعتیاد نقش کلیدی و بسیار مهم در فرآیند بهبود و درمان بیماران دارد. مشاوره ترک اعتیاد نه تنها برای درمان اعتیاد به مواد مخدر، الکل یا دخانیات ضروری است بلکه برای همه انواع اعتیاد نیز انجام می‌شود. مشاور با برقراری ارتباط سازنده و اعتماد در جلسه مشاوره، اعتیاد فرد را شناسایی و آگاهی‌های لازم را به او ارائه می‌دهد و در جلسات متعدد پیگیری‌های لازم از روند بهبودی بیمار را انجام می‌دهد. 

اگر هم اکنون اعتیاد را در زندگی خود تجربه می‌کنید و به دنبال راهی برای ترک آن هستید مشاورین و روانشناسان ما در مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک همراه شما هستند.

بهترین مشاوره ترک اعتیاد چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از ویژگی‌های یک مشاوره خوب از نظر روانشناسی اعتیاد استفاده از روش‌های نوین در درمان بیماری اعتیاد و عدم استفاده از روش‌های منسوخ شده می‌باشد که با بکارگیری شیوه‌های نوین شخص معتاد را در مسیر ترک اعتیاد مشاوره و راهنمایی کند.

قطعا یک متخصص ترک اعتیاد باید از تجربه، دانش و تبحر کافی در این زمینه برخوردار باشد تا هم از طریق مشاوره حضوری ترک اعتیاد، تلفنی و یا آنلاین بتواند تاثیرات مثبت لازم را بر شخص گذاشته و اعتماد بیمار را جلب نماید.

شاید اولین و مهمترین انتظار فرد بیمار، حفظ اطلاعات و اسرار اعتیاد وی باشد، بنابراین طی جلسات مشاوره اعتیاد، اطلاعات بیمار کاملا محرمانه باقی می‌ماند. تیم مشاوره صدای آرامش ساپتک طی تجربه چندین ساله خود در امر مشاوره ترک اعتیاد، اطلاعات همه بیماران را به صورت کاملا ایمن و محرمانه حفظ کرده است.

بهترین مشاوره ترک اعتیاد

بک مشاور برای اینکه بتواند به درستی شخص را در مسیر ترک اعتیاد همراهی کند باید از صبر و حوصله کافی بهره‌مند باشد و همچنین شنونده خوبی برای گوش سپردن به احوالات درونی فرد درگیر اعتیاد، باشد.

نحوه دریافت مشاوره ترک اعتیاد در مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک

در مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک مشاوره ترک اعتیاد حضوری، مشاوره ترک اعتیاد آنلاین و تلفنی انجام شده و جلسات و روند درمان توسط روانشناس و متخصص ترک اعتیاد انجام می‌شود.

مشاوره ترک اعتیاد تلفنی رایگان در همه شهر ها

با خدمات مشاوره تلفنی صدای آرامش در هر جای کشور که هستید رایگان مشاوره دریافت کنید! مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک یکی از بهترین تیم‌های مشاوره ترک اعتیاد در کشور، با سالها تجربه درخشان دراین زمینه می‌باشد. ما آماده خدمت رسانی به هموطنانمان برای ایجاد جامعه‌ای سالم و عاری از اعتیاد هستیم.

بهترین مشاوره ترک اعتیاد تهران

بعد از چندین سال افتخار خدمت، امروز تیم صدای آرامش در بین بهترین مراکز مشاوره ترک اعتیاد در تهران قرار گرفته است. مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک با در اختیار داشتن متخصصین مجرب، تمامی تلاش خود را برای هدایت بیماران در بند اعتیاد تا دستیابی به بهبودی کامل انجام می‌دهد.

سوالات متداول

سوالات متداول مشاوره ترک اعتیاد

خیر، این نوع مشاوره برای انواع اعتیاد (مواد مخدر، الکل، بازی های کامپیوتری، تلفن همراه، روابط جنسی، قمار و …) انجام می شود.

 بعد از آن هزینه مشاوره به نوع اعتیاد و تعداد جلسات مشاوره بستگی دارد.

بسته به شدت و نوع اعتیاد طول دوره درمان متغییر می‌باشد.

مرکز مشاوره صدای آرامش ساپتک خدمات مشاوره ترک اعتیاد حضوری در تهران و مشاوره‌ ترک اعتیاد آنلاین و تلفنی در تمامی شهرستان‌ها ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.