مشاوره تحصیلی نهم (انتخاب رشته)

از مهمترین تصمیات تأثیرگذار دانش آموزان در امر تحصیل، انتخاب رشته است. این موضوع همانقدر که در آینده تحصیلی دانش آموز مهم است، در آینده شغلی هم مؤثر است!

مشاوره تحصیلی نهم برای انتخاب رشته، نقشی پررنگ در موفقیت تحصیلی شما عزیزان دارد اما اصلا چرا به مشاوره تحصیلی احتیاج داریم؟ نقش مشاور تحصیلی پایه نهم در موفقیت شما چیست؟

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

نحوه ارتباط*

1 جلسه مشاوره تحصیلی

299,000 تومان
 • یک جلسه مشاوره
 • تکنیک های مشاوره تحصیلی
 • مشاوره انتخاب رشته حضوری و آنلاین
 • مشاوره کنکور
 • هر جلسه 45 دقیقه

3 جلسه مشاوره تحصیلی

990,000 تومان
 • سه جلسه مشاوره
 • تکنیک های مشاوره تحصیلی
 • مشاوره انتخاب رشته حضوری و آنلاین
 • مشاوره کنکور
 • هر جلسه 45 دقیقه
مشاوره

5 جلسه مشاوره تحصیلی

1,490,000 تومان
 • پنج جلسه مشاوره
 • تکنیک های مشاوره تحصیلی
 • مشاوره انتخاب رشته حضوری و آنلاین
 • مشاوره کنکور
 • هر جلسه 45 دقیقه

مشاوره تحصیلی چیست ؟

قبل از بررسی دیگر موضوعات مهم، تعریفی کوتاه از مشاوره تحصیلی داشته باشیم. مشاوره تحصیلی به فرآیند کسب اطلاعات آموزشی، بر پایه اصول روانشناسی توسط دانش آموز گفته می‌شود.

مشاوره تحصیلی نهم در صدای آرامش

تعداد مشاوره موفق
+ 0
درصد رضایت مراجعین
% 0
درصد پاسخ‌گویی سریع
% 0
درصد نتایج حاصل شده
% 0

به این 3 دلیل خودسرانه انتخاب رشته نکنید!

با اینکه دلایل مختلفی برای قانع کردن دانش‌آموزان وجود دارد، اما 3 دلیل مهم برای اینکه نباید بدون اطلاعات و آگاهی کافی اقدام به انتخاب رشته کنید را در ادامه خواهیم گفت:

1 . عدم شناخت از رشته‌های تحصیلی

رشته‌های تحصیلی زیادی وجود دارند که انتخاب هرکدام از آنها مسیر موفقیت شما را تغییر می‌‌دهند و قطعا شما دانش‌آموزان با شرایط کلی آنها آشنایی ندارید. به یاد داشته باشید که در صورت یک انتخاب غلط، هم انرژی و انگیزه شما کاسته می‌شود و هم هزینه و وقتتان بیهوده تلف می‌شود!

2 . عدم آگاهی و شناخت از دانشگاه

انتخاب رشته دبیرستان حتی می‌تواند بر روند انتخاب رشته دانشگاهی شما نیز تاثیر بگذارد. اگر بدون آگاهی از شرایط کنکور و دانشگاه رشته خود را انتخاب کنید، ممکن است در آینده با مشکلاتی مواجه شوید.

3 . توجه نکردن به علایق و استعداد خود

انتخاب رشته فقط بر اساس نمرات و معدل درست نیست. علایق، استعدادها و شخصیت شما نیز در انتخاب رشته نقشی اساسی دارند. این مورد آنقدر مهم است که شما با درک و شناخت درست از سلیقه خود، سلامت آینده شغلی و بازار کار رشته تحصیلی خود را هم تضمین می‌کنید! نادیده گرفتن این مورد می‌تواند منجر به عدم رضایت شما از تحصیل و در نهایت افت تحصیلی شود.

نقش مشاور در انتخاب رشته نهم به دهم چیست؟

مشاور تحصیلی نهم با شناخت و آگاهی از تمامی رشته‌های دبیرستان، نقش پررنگی را در موفقیت شما ایفا می‌کند. درصورتی که مشاور با تجربه و دلسوز باشد، قطعا تلاش‌های شما در آینده هم بی‌ثمر نخواهد ماند. برخی از وظایف مشاور تحصیلی نهم در ادامه آورده شده است:

 • به شما در شناخت رشته‌های مختلف دبیرستان و بازار کار مرتبط با آنها کمک می‌کند.
 • تمامی تجربیات خودش را با شما به اشتراک می‌گذارد و مسیر موفقیت تحصیلی دیگر دانش‌آموزان را برای شما مثال می‌زند.
 • شما را با شرایط دانشگاه آشنا می‌کند و به شما در انتخاب رشته‌ای که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند، یاری می‌ساند.
 • به شما در تکمیل فرم انتخاب رشته و انجام مراحل مربوط به انتخاب رشته کمک می‌کند. این از مهمترین مراحل انتخاب رشته است.
 • علایق، استعدادها و شخصیت شما را ارزیابی و درک می‌کند و رشته‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهد که از همه جوانب مناسب شما باشد.

چک لیست انتخاب رشته دبیرستان

مشاوره تحصیلی نهم رایگان

چک لیست انتخاب رشته دبیرستان به طور کلی شامل 4 مرحله می‌باشد که اگر طبق آن پیش بروید، به احتمال 90 درصد بهترین انتخاب رشته را انجام داده‌اید. این چهار مرحله به ترتیب عبارت است از:

1 . با یک مشاور تحصیلی مجرب مشورت کنید.
2 . علایق، استعدادها و شخصیت خود را ارزیابی کنید.
3 . درباره رشته‌های مختلف دبیرستان و بازار کار مرتبط با آنها تحقیق کنید.
4 . شرایط کنکور و دانشگاه را بررسی کنید.
5 . و در آخر فرم انتخاب رشته را با دقت تکمیل کنید.

راه‌های تشخیص یک مشاور تحصیلی خوب چیست؟!

مشاوران تحصیلی زیادی وجود دارند که هرکدام به نوعی می‌توانند به شما کمک کنند. نکته مهمی که در انتخاب یک مشاور تحصیلی خوب وجود دارد این است که شما عموما یکبار این انتخاب را خواهید کرد و طبق راهنمایی و مشورت‌های او پیش خواهید رفت و به اصطلاح ریش و قیچی را دست مشاور خواهید داد! بنابراین مهم است که شخصی را انتخاب کنید که از هر جهت حرفه‌ای باشد. در ادامه برخی از عوامل مهمی که باید هنگام انتخاب مشاور تحصیلی پایه نهم بررسی کنید نیز خواهیم گفت:

تجربه و سابقه کار اولین نکته مهم در انتخاب مشاور است که با بررسی مدارک و رزومه مشاور تحصیلی مدنظر خود، می‌توانید تا حدود زیادی از انتخاب خود مطمئن شوید.

نظرات دیگران شیوه بعدی در انتخاب مشاور تحصیلی است. با پرس جو و تحقیق درمورد مشاور مدنظرتان می‌توانید تصمیم گیری کنید.

تخصص مشاور خیلی مهم است. مثلا دریافت مشاوره از کسی که به صورت اختصاصی تنها به دانش‌آموزان برای انتخاب رشته دبیرستان کمک می‌کند، بسیار معقولانه‌تر از کسانی است که هم برای کنکور، دانشگاه و مدرسه مشاوره می‌دهند.

طرز رفتار مشاور با دانش‌آموز بسیار مهم است که  معمولا در جلسه اول مشاوره، میزان تجربه و دلسوزی مشاور برای دانش‌آموز مشخص خواهد شد. سعی کنید مشاوری را انتخاب کنید که دلسوز، خوش برخورد و باحوصله باشد.

مشاور تحصیلی خانم

مشاوره تحصیلی خانم یا آقا؟!

به طور کلی فرقی نمی‌کند که از مشاوران خانم استفاده کنید یا آقا. تجربه مشاور عموما حرف اول را می‌زند. انتخاب مشاور بر اساس جنسیت معمولا سلیقه‌ای است اما به طور کلی دانش‌آموزان دختر از مشاوران خانم و دانش‌آموزان پسر، از آقایان مشاوره دریافت می‌کنند. به یاد داشته باشید احساس راحتی شما با مشاور ملاک است.

در انتخاب رشته پایه نهم تردید داری؟ نمیدونی از کدوم مشاور کمک بگیری؟ مشاوران و کارشناسان صدای آرامش کنارت هستن!

مشاوره تحصیلی قبولی در مدارس خاص (تیزهوشان، نمونه دولتی، ...)

بسیاری از والدین، دغدغه قبولی فرزندشان در مدارس تیزهوشان را دارند تا آینده تحصیلی خوبی داشته باشند. اما باید این نکته را در نظر داشت که آینده تحصیلی هر دانش آموز به سطح توانایی های او بستگی دارد. یعنی صرفا قبول شدن در مدارس خاص یا همان مدارس سمپاد، آینده  بهتری نمی‌سازد. مشاور تحصیلی با شناسایی میزان توانایی‌ها و علایق دانش آموز ، توصیه ها و راهکارهای لازم ، برای تصمیم‌گیری درست را به دانش‌آموز و والدین ارائه می‌دهد.

مشاوره تحصیلی قبولی در مدارس خاص

نحوه مشاوره انتخاب رشته نهم به دهم

مشاوره انتخاب رشته نهم آنلاین

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحلی که دانش‌آموزان با آن مواجه می‌شوند، انتخاب رشته نهم است. انتخاب رشته به طور کلی تأثیر کاملا مستقیم در آینده شغلی و موفقیت تحصیلی دارد و اگر عجولانه تصمیم گیری شود، وقت زیادی از دانشجو و یا دانش‌آموز را هدر می‌دهد. همچنین فرآیند تغییر رشته نیز پیچیده و زمان‌بر است. در چنین شرایطی برگزاری یک جلسه مشاوره آنلاین انتخاب رشته می‌تواند به شما کمک کند.

اگه هنوز کاملا نمیدونی رشته های مختلف چه آینده شغلی دارن یا تو چه رشته ای موفق میشی صفحه مشاوره شغلی رو بخون.

چرا مشاوره آنلاین تحصیلی بهترین گزینه است؟

مشاوره تحصیلی آنلاین از چندین جهت مزیت محسوب می‌شود. اما یکی از امتیازهای بزرگ آن، این است که به هنگام مطالعه و درس خواندن، شما باید به طور مداوم پشتیبانی شوید و لازم است از مشاور تحصیلی آنلاین خود راهنمایی و مشاوره بگیرید. بنابراین با انتخاب مشاوره آنلاین در زمان خود صرفه‌جویی کرده و وقت بیشتری برای تحصیل دارید.

مشاوره تحصیلی دبیرستان چگونه انجام می شود؟

مشاوره تحصیلی دبیرستان یکی از موضوعات مهم و حساس در زندگی دانش‌آموزان است. شما با مشاوره تحصیلی نقاط قوت و ضعف خود را در زمینه‌های مختلف شناسایی می‌کنید و از نگرانی، استرس، اضطراب و سردرگمی جلوگیری می‌کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره نوجوان، مقاله مشاوره روانشناسی نوجوان را بخوانید.

چه رشته ای برم؟ | مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور چیست؟

اهمیت انجام یک انتخاب رشته اصولی و دقیق ،به‌خاطر تاثیر مستقیم آن در زندگی و آینده شغلی شماست . به گونه ای که در صورت انجام اشتباه این فرایند ممکن است سال ها سرخوردگی و یا احساس شکست به همراه داشته باشد . تیم مشاوره تحصیلی صدای آرامش با سال ها تجربه مشاوره تخصصی انتخاب رشته کنکور سراسری ، دارای کارنامه درخشانی در این امر است . بهترین مشاوره تحصیلی شامل اعضای برجسته و باسابقه که دارای نتایج فراگیر است می باشد و برترین مشاوره تحصیلی شما را به قله موفقیت تحصیلی می‌رساند.

چطور مشاوره تحصیلی دریافت کنیم؟

برای آشنایی شما با مشاورین صدای آرامش یک جلسه 22 دقیقه ای مشاوره در نظر گرفته شده تا در صورت رضایت شما مشاوره به صورت تخصصی ادامه یابد. برای دریافت شماره مشاور تحصیلی فرم زیر را پر کنید.

مشاوره تحصیلی تلفنی و آنلاین خدمتی نوین از مجموعه صدای آرامش! راستی دیگه لازم نیست برای دریافت مشاوره کلی راه بیای و بری ! همین حالا فرم مشاوره رو پر کن تا باهات تماس بگیریم !

تعرفه مشاوره تحصیلی 1403

تعرفه مشاوره تحصیلی 1403 در مجموعه ساپتک صدای آرامش در سه پلن وجود دارد و علت تفکیک این جلسات، با توجه به سلیقه و خواسته دانش‌آموزان انجام شده است. در حال حاضر تعرفه مشاوره تحصیلی 1403 در 1 جلسه، 299 هزارتومان / در 3 جلسه، 990 هزارتومان / در 5 جلسه، 1،490،000 تومان می‌باشد. لازم به ذکر است که کیفیت و پشتیبانی تمامی این پکیج‌ها یکسان است و تفاوت این پلن‌ها در بالای صفحه آورده شده است.

سوالات متداول

سوالات مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی صدای آرامش ساپتک در تمامی مقاطع از ابتدایی تا دکترا انجام می شود.

تا زمانی که خود فرد برای حل مشکلات تحصیلی یا انتخاب درست تیم نگرفته باشد هیچ پیشرفتی حاصل نخواهد شد اما وجود یک مشاور و کاربلد مسیر، تاثیر زیادی در رفع موانع یا چالش های تحصیلی خواهد داشت.

مشاوره تحصیلی علاوه بر مسائل آموزشی مانند افت نمره – قبولی در مدارس خاص – انتخاب رشته مناسب و … شامل مشکلات روانشناسی مربوط به آموزش مانند عدم تمرکز کافی – کنترل استرس – بی برنامگی و … می شود . درصورت بروز هر یک از این موارد می توانید به مشاور مراجعه کنید .

در مشاوره انتخاب رشته ضمن انجام تست های مختلف علایق و استعداد های فرد مشخص می شودتوضیحات جامع و مفصلی در مورد رشته های مختلف به داوطلب ارائه می شود .

هزینه دقیق به زمان و تعداد جلسات مشاوره بستگی دارد اما برای مشاهده هزینه مشاوره تحصیلی پایه نهم به بالای صفحه مراجعه کنید.