مرکز روانشناسی و مشاوره ازدواج

ازدواج یکی از مهم‌ترین تصمیمات در زندگی هر فرد است که می‌تواند آینده زندگی شخص و یا خانواده او را تحت تاثیر خود قرار دهد به همین علت مشاوره پیش از ازدواج به شخص در انتخاب عاقلانه و منطقی کمک کرده و سبب می‌شود طرفین انتظارات، سلایق، ویژگی‌های شخصیتی و حتی فرهنگ خانوادگی یکدیگر را به خوبی شناخته و با توجه به آنها دست به انتخاب آگاهانه بزنند.

مشاوره قبل از ازدواج چیست و چگونه انجام می شود؟

مشاوره قبل از ازدواج فرآیند افزایش آگاهی و درک متقابل زوجین به کمک مشاور ازدواج است. در واقع جلسات مشاوره ازدواج که با حضور یکی از زوجین یا هردوی آنها انجام می شود؛ به شما کمک می کند تا به درک درستی از شریک آینده زندگیتان دست یابید و در مورد ادامه یا قطع رابطه، تصمیم درستی بگیرید.
 

چه زمانی به مشاوره ازدواج مراجعه کنیم؟ | مشاوره پیش از ازدواج

زمانی که تصمیم به ازدواج داریم و می‌خواهیم با شناختی همه جانبه و منطقی دست به انتخاب شریک زندگی و عاطفی خود بزنیم بهترین زمان برای مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج است، چرا که یک مشاوره ازدواج با تجربه در درجه اول به ما در شناخت هر چه بهتر تمایلات و ویژگی‌های خودمان و در نهایت شناسایی سلایق و تیپ شخصیتی طرف مقابل نقش موثر و مفیدی خواهد داشت. 

مواردی که باید حتما از مشاوره ازدواج کمک بگیریم عبارتند از:

دلایل مشاوره ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج چه نقشی در انتخاب شریک زندگی مناسب دارد؟

نقش مشاوره پیش از ازدواج در انتخاب همسر

بهترین دکتر مشاوره قبل از ازدواج، می تواند بدون جانب‌داری و با بهره گیری از اصول علم روانشناسی به حل مشکلات افراد قبل از ازدواج بپردازد.

در طول دوره آشنایی، ممکن است این سوال دائما در ذهن طرفین ایجاد شود که آیا پارتنرم، فرد مناسبی برای تشکیل زندگی مشترک هست یا نه؟ با راهنمایی و مشاوره ازدواج و شناخت هر چه بیشتر خود و طرف مقابل، می‌توان تا حد بالایی پاسخ این سوالات را یافت.

اگر هم اکنون تصمیم به ازدواج دارید و به دنبال یک مشاور ازدواج برای شناخت بهتر خود و همسر آینده‌تان هستید، مشاورین ما در مرکز مشاوره صدای آرامش همراه شما هستند.

دختر یا پسر جوانی که قصد ازدواج بایکدیگر را دارند برای آشنایی بیشتر، دوره نامزدی را طی می کنند. طول دوره نامزدی یکی دیگر از مسائل مهم بین افرادی است که قصد تشکیل زندگی مشترک دارند.تعیین طول دوره نامزدی به صورت تقریبی، با توجه به مشکلات موجود در رابطه از دیگر وظایف مشاور ازدواج است.

اگر پارتنر شما دچار انحرافات جنسی خاصی است، می‌توانید با مراجعه به مشاوره اختلالات جنسی صدای آرامش به شناسایی و رفع این تعارضات بپردازید.

مزایای مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

به صورت کلی، با انجام مشاوره قبل از ازدواج، بسیاری از مشکلات فعلی و آینده شما دررابطه برطرف می شود. در نتیجه ی جلساتی که با مشاور درمانگر دارید می توانید نقاط مثبت رابطه خودتان را تقویت کنید و نقاط منفی را از بین ببرید و همچنین به موارد زیر دست یابید:

مراحل مشاوره ازدواج در مرکز مشاوره صدای آرامش

مراحل مشاوره ازدواج

آشنایی و بررسی وضعیت رابطه:

دکتر مشاوره ازدواج در مرحله اول اطلاعاتی در مورد اهداف و سبک زندگی طرفین رابطه به صورت جداگانه جمع آوری کرده و نقطه نظرات آنها را می‌شنود.

بحث و تبادل نظر در حضور زوج

این مرحله بیشتر برای بررسی اختلافات و تعارضات موجود در رابطه به کار می رود. هر دو طرف افکار و عقاید ذهنی خود را بازگو می‌کنند تا نقاط اختلاف رابطه برای مشاور مشخص شود.

انجام تست های قبل از ازدواج

مشاور ازدواج با تحلیل داده‌های مراحل قبل نوع تست های روانشناسی لازم را تعیین می‌کند. به عنوان مثال ممکن است با صلاحدید مشاور روانشناس، تست های روانشناسی همچون تست MBTI و… انجام شود.

تحلیل، برنامه ریزی و تعیین چارچوب رابطه در آینده

با استفاده از داده های حاصل از صحبت‌های انجام شده و تست ها، نقاط ضعف و قوت رابطه توسط مشاور بررسی می‌شود و پیشنهادات و اقدامات لازم برای آینده ارائه می‌شود.
 

مشاوره ازدواج آنلاین مرکز مشاوره صدای آرامش

مشاوره ازدواج آنلاین، بهترین گزینه برای افرادی است که نمی‌خواهند به صورت حضوری در جلسات شرکت کنند؛ حال بخاطر دور بودن از مشاور ازدواج یا مسائل مختلف دیگر (خجالت، ترس و …). از هر نقطه دنیا به راحتی با مشاور ازدواج در ارتباط باشید و دغدغه ها و مشکلات رابطه خود را بیان کنید تا با مشورت و راهنمایی یک فرد متخصص، برطرف شوند.

اگر هم اکنون تصمیم به ازدواج دارید و به دنبال یک مشاور ازدواج برای شناخت بهتر خود و همسر آینده‌تان هستید، مشاورین ما در مرکز مشاوره صدای آرامش همراه شما هستند.

چه کسانی به مشاوره ازدواج نیاز دارند؟

وجود تعارض و اختلافات مختلف مابین دو نفر امری طبیعی است. مهم‌ترین مسئله در مورد کسانی که می‌خواهند با یکدیگر وارد رابطه عاطفی شوند، افزایش سازگاری و درک متقابل است. به علاوه ممکن است یکی از طرفین دچار بیماری یا مشکلی مانند اعتیاد شود که رابطه را تحت شعاع قرار دهد. در هر یک از این موارد یا موارد مشابه، معمولا افراد نگران آینده رابطه خود هستند که مبادا این رابطه عاطفی از هم بپاشد. در این موقع، انجام مشاوره ازدواج باعث هدایت رابطه به مسیر مطلوب می شود.

چه کسانی به مشاوره ازدواج نیاز دارند؟

بهترین مشاوره ازدواج تهران

مرکز مشاوره ازدواج صدای آرامش با تجربه چندین ساله در امر مشاوره خانواده و روانشناسی ازدواج، با افتخار یکی از بهترین موسسه‌های مشاوره در تهران است که خدمات مشاوره ازدواج به افراد ارائه می دهد. با مشاوره ازدواج تلفنی صدای آرامش، از نظرات کارشناسی روانشناسان رابطه و ازدواج بهره مند شوید و به صورت مستقیم مشکلات خود را بیان کنید.

سوالات متداول

سوالات مشاوره ازدواج

هزینه مشاوره ازدواج برای مشاوره تک جلسه 350 هزار تومان می‌باشد، برای دریافت اطلاع دقیق از نحوه محاسبه قیمت جلسات مشاوره روانشناسی قبل از ازدواج و دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید.

در مرکز مشاوره صدای آرامش می‌توان از سه طریق مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین پیش از ازدواج با متخصص روانشناس ارتباط گرفت.

بله، یکی از مزیت‌های مشاوره تلفنی عدم مراجعه به صورت حضوری و استفاده از خدمات مشاوره از راه دور می‌باشد بخصوص زمانی که امکان حضور در محل برای اشخاص وجود نداشته باشد.

برای دریافت نوبت و رزرو وقت مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج روی دکمه دریافت مشاوره کلیک کرده و فرم را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند، همچنین می‌توانید با شماره 1505 30 91 – 021 تماس بگیرید.

بله، شما می‌توانید بدون حضور پارتنر هم در جلسات مشاوره ازدواج شرکت کرده و مشاوره دریافت کنید.